Başkasının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Okuyabilirsiniz?

Teknolojilerin tüm dünyaya yayılması, insanlara nerede olurlarsa olsunlar bağlantıda kalma imkanı verdi. Ücretsiz sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları internetin insanlar üzerindeki etkisini artırdı. Facebook, Snapchat, Viber gibi çeşitli mesajlaşma uygulamalarına daha fazla kullanıcının kaydolması şaşırtıcı değil.

WhatsApp, insanların SMS ve MMS’e alternatif olarak kullandığı en popüler ücretsiz mesajlaşma uygulamasıdır. 2009 yılında piyasaya sürülen WhatApp, Türkiye’deki popülerliğini artırmaya devam ediyor. 2019’daki kullanıcı sayısı 43 milyonun üzerine çıktı ve 2023 yılına kadar 65 milyondan fazla kişiye ulaşacağı tahmin ediliyor.

İnsanlar Neden Birinin WhatsApp Mesajlarını Okur?

WhatsApp oldukça uzun bir süre boyunca her bir aramayı ve mesajı şifreleyen güvenli bir uygulama olarak kabul edildi. Ancak, kritik güvenlik dezavantajları bulundu. WhatsApp hiç de güvenli değildi. Şifreleme o kadar zayıftı ki herkes başkalarının mesajlarını okuyabiliyordu. Şimdi, WhatsApp, kullanıcıları mesajlarını bulut depolama alanında saklamaya teşvik etmek için Google ile bir anlaşma imzaladı.

Bildirildiği üzere, WhatsApp kullanıcıları sıklıkla kötü amaçlı yazılım tehditlerinin kurbanı oldular. Dolandırıcılar WhatsApp üzerinden herhangi bir kişiye kolayca bozuk bir bağlantı gönderebiliyor ve kurbanın cihazına virüs bulaştırabiliyordu.

WhatsApp şimdi bile kullanıcıları korumak için bazı güvenlik önlemleri almıştır. Hassas verilerini ya da mahrem içeriklerini paylaşan kişiler, başkalarına gönderdikleri içerikleri kimsenin bilmediğini düşünürler. Ancak, bu mesajların ekran görüntüsünü almak ve bunları göndereni istismar etmek için kullanmak sorun değil.

Hedef telefon olmadan yakınlarınızın WhatsApp’ta başının belaya girmesini önlemek istiyorsanız WhatsApp mesajlarını nasıl takip edeceğinizi öğrenin.

İşte Birinin WhatsApp Mesajlarını Telefonu Olmadan Okumanın 3 Yolu

Hedef kişi tarafından görülmeden WhatsApp mesajlarını kontrol etmeniz gerekiyorsa, aşağıdaki çözümlerden birini kullanmayı düşünün.

1. EyeZy Kullanarak Birinin WhatsApp Mesajlarını Çevrimiçi Olarak Nasıl Okuyabilirsiniz?

WhatsApp mesajlarına telefon olmadan çevrimiçi erişmenin en güvenli ve en güvenilir yolu gelişmiş bir ebeveyn kontrolü uygulaması kullanmaktır. Bunun gibi bir uygulama, hedef kişinin WhatsApp etkinliğini onlar bilmeden uzaktan engellemenizi mümkün kılar.

Bir seçenek olarak eyeZy’yi deneyebilirsiniz. Bu izleme aracı piyasadaki en çok özelliğe sahip araçlardan biridir. Hedef cep telefonuna yükledikten sonra, WhatsApp mesajlarına, paylaşılan medya dosyalarına ve diğer sosyal medya uygulamalarına hemen erişebileceksiniz.

eyeZy’yi kurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Çevrimiçi bulabileceğiniz diğer uygulamaların aksine, eyeZy sadece bir WhatsApp izleme uygulaması değildir. Özellikleri arasında bir ekran kaydedici, bir keylogger ve gerçek zamanlı bir konum izleyici bulunur.

2. Whatsapp Sohbet Yedekleme Yardımı ile Başkalarının Whatsapp Sohbet Geçmişini Çevrimiçi Olarak Alma

Birinin WhatsApp mesajlarını görmeniz gerekiyorsa ancak herhangi bir uygulama yüklemek istemiyorsanız, silinen sohbetlerini geri yüklemeyi düşünün.

Artık arkadaşınızın silinmiş WhatsApp mesajlarını okuyabilir ve olası tehlikelere karşı inceleyebilirsiniz.

3. Telefonun MAC Adresini Aldatma

Zorluklardan hoşlanan orta düzey bir internet kullanıcısıysanız, telefonunun MAC adresini taklit ederek birinin WhatsApp’ına girebilirsiniz. Bu makalede daha önce de belirtildiği gibi, WhatsApp’ın çok sayıda dezavantajı vardır ve bunu seveceksiniz.

İki kullanıcının MAC adresleri aynıysa, aynı WhatsApp hesabını iki farklı cep telefonunda kullanabilirler. MAC adresi hedef cihazın ayarlarında bulunur ve telefonunuza kopyalanabilir.

WhatsApp’ı cihazınıza yükleyin, hedef kişinin cep telefonu numarasını kullanarak yapılandırın ve WhatsApp hesabınızı doğrulamak için alınan doğrulama kodunu kullanın. İşiniz bittiğinde, hedef kullanıcının WhatsApp hesabının cihazınızda çalışan bir kopyasına sahip olacaksınız.

Son düşüncelerim.

“Birisi WhatsApp mesajımı başka bir telefondan görebilir mi?” sorusu sizi rahatsız ediyorsa, kısa cevap “Evet”. Bu, başka bir kişinin WhatsApp etkinliğini uzaktan da kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Bildiğiniz gibi, bunu yapmanın birden fazla yolu vardır. Sadece seçilen yöntemin ihtiyaçlarınıza uygun olduğundan ve kimsenin gizliliğini ihlal etmediğinden emin olun.

Leave a Reply