Anasayfa » Genel » Cep Telefonunun Anlık Konumu Nasıl Tespit Edilir?

Cep Telefonunun Anlık Konumu Nasıl Tespit Edilir?

Kendinizin veya bir aile üyesinin cep telefonunun kaybolmasından endişe duyuyor musunuz? Çocuğunuzun gerçekten olması gereken yerde olup olmadığını öğrenmek ister misiniz? Her ikisine de evet dediyseniz, bir cep telefonunu yerini nasıl tespit edeceğinizi bilmeniz gerekir. Ayrıntılı kılavuzumuzda,  Android ve iPhone akıllı telefon bulmanın çeşitli yollarını tartışacağız.

Herhangi bir cep telefonunun konumu nasıl bulunur

Bir GPS Tracker Uygulaması Kullanın

Aynı zamanda casus uygulamaları olarak da bilinen bir GPS Tracker Uygulaması kullanarak doğrudan cep telefonunun konumunu elde edin. Bu yüksek teknoloji ürünü uygulamalar son çıkan Android ve iPhone cihazlarında (Samsung Galaxy Note 20 ve iPhone 13 gibi) ve işletim sistemlerinde (Android 9 diğer sürümler dahil ve iOS 15) kullanılabilir. Uygulamayı yükledikten sonra, telefonu kendi bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan veya tabletinizden uzaktan izleyebilirsiniz. 

Uygulamada doğrudan cep telefonunun eş zamanlı GPS konumunu bir Google Haritası’nda görebilirsiniz. Tipik olarak, konum gerçek konumdan birkaç metre uzaklıktadır ve her 10 dakikada bir güncellenir. Şiddetle tavsiye ettiğimiz bazı izleme uygulamaları şunları içerir:  mSpy ve  FlexiSpy

Google Aile Bağlantısı

Özellikle bir aile üyesinin cep telefonunu bulmak istiyorsanız,  iOS  ve  Google Play uygulamasında bulunan Google Aile Bağlantısı iyi bir seçenektir. Uygulamayı kullanarak, sadece sevdiğiniz kişinin belirli konumunu görmekle kalmaz, aynı zamanda diğer telefon etkinliklerini de görebilir ve kısıtlamalar belirleyebilirsiniz (gerekirse). Örneğin, çocuğunuzun indirdiği her uygulama için izninizin gerekli olacağı şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu uygulamayı çocuğunuzun telefonuna nasıl kuracağınıza ilişkin özel talimatlar için,  buraya Tıklayın

Android bir Akıllı Telefon Nasıl Bulunur

Yukarıda listelenen yöntemlerin yanı sıra, bir Android telefonu izlemek için yaygın olarak kullanılan bir yöntem Cihazımı Bul’dur. Kurulduktan sonra, Android’inizin konumunu diğer cihazlarınızdan görüntüleyebilirsiniz. Uygulamayı nasıl kuracağınız ve telefonunuzu kullanarak nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır. 

1. Adım: Telefonunuza Telefonumu Bul  uygulamasını indirin.

2. Adım: Uygulamayı açın ve telefonunuzla ilişkilendirilmesini istediğiniz Gmail hesabını seçin. İşte uygulama şimdi kuruldu! 

3. Adım: Telefonunuzu kaybederseniz, uygulamayı başka bir cihazda açmanız yeterlidir,  google.com/android/find  veya Gmail hesabınızda oturum açmışken Google “Cihazımı Bul” u seçin. Konum hemen bir Google Haritasında görünecektir. 

Ancak, uygulamanın çalışması için aşağıdaki gereksinimleri karşılamanız gerekir: 

    • Telefonda Google hesabınızda oturum açılmalıdır.
    • Telefon açık olmalıdır. 
    • Android telefonun Kablosuz veya mobil verilere bağlı olması gerekir. 
    • Telefon konumu özelliği ve Cihazımı Bul özelliğinin açık olması gerekir. 

İPhone Nasıl Bulunur?

Bir Android telefon bulmaya benzer şekilde, bir iPhone’u bulmak için iPhone’umu Bul’u kullanabilirsiniz. Ayarlamak için aşağıdaki adımları izleyin. 

1. Adım: iPhone’un kilidini açın ve Ayarlara gidin. 

2. Adım: [adınıza] tıklayın → iCloud

3. Adım: iPhone’umu Bul’u görene kadar aşağıya gidin, ardından açmak için düğmeye dokunun.

4. Adım: İstenirse Apple hesabınıza giriş yapın.

İPhone’umu Bul’u kullanarak iPhone’unuzu nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır: 

1. Adım: Bilgisayarınız ile internet üzerinden  Icloud hesabınıza giriş yapın. 

2. Adım: Ana menüye gidin ve iPhone Bul’a tıklayın.

3. Adım: Tüm Cihazlara ve ardından bulmak istediğiniz iPhone’a dokunun.

4. Adım: iPhone’unuzun konumunu görüntülemek için haritayı görüntüleyin. Ayrıca ses çalma, kayıp modu etkinleştirme veya telefon verilerinizi uzaktan silme seçeneğiniz de vardır

Yorum yapın