Google Haritalar’da Birden Fazla Hedef Nasıl Eklenir?

Google Haritalar zaman içinde birçok faydalı özellik kazandı. Bunlardan biri, tek bir yolculuğa birden fazla durak ekleyebilme özelliğidir. Bu sayede yolculuğunuzun tamamını bir kerede planlayabilir ve ne kadar sürebileceği konusunda iyi bir fikir edinebilirsiniz.

Google Haritalar’ın Android ve iOS uygulamalarının yanı sıra web sitesinde de birden fazla durak ekleyebilirsiniz. Süreç her üç seçenek için de aynıdır, o yüzden başlayalım.

Google Haritalar’da Birden Fazla Durak Nasıl Eklenir

  • Google Haritalar’da gideceğiniz yeri arayın.
  • Aradığınızı bulduğunuzda, Yol Tarifi düğmesine dokunun.
  • Şimdi, sağ üstteki üç noktaya dokunun ve ‘Durak ekle’yi seçin. Ayrıntıları girin ve durak otomatik olarak listenize eklenecektir. Bir seferde en fazla dokuz durak ekleyebilirsiniz.
  • Tüm durakları ekledikten sonra Bitti’ye dokunun.

Google Haritalar şimdi size yol tariflerini gösterecektir. Yeniden sıralamak isterseniz, üstteki duraklar kutusuna dokunun ve üç çizgi simgesini basılı tutarak hedefleri sürükleyin.

Ayrıca yukarıdaki duraklar kutusuna dokunarak ve ardından durağın yanındaki ‘x’ düğmesine dokunarak herhangi bir noktada herhangi bir hedef ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Birden fazla durağın yalnızca sürüş, bisiklet ve yürüyüş modlarında çalıştığını unutmayın.

Google Haritalar web sitesindeyseniz, tüm yolculuğunuzu planlayabilir ve ardından telefonunuza bir bağlantı gönderebilirsiniz – bu, planı telefonunuza aktarır ve yolculuğunuza hemen başlayabilirsiniz.

Leave a Reply