İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabı geçici olarak nasıl kapatılır, Instagram hesabı nasıl dondurulur sorularının cevaplarını verdik. Mobil uygulaması içerisinde hesap dondurma seçeneği bulunmayan Instagram'da bu işlemi nasıl yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Hayatımızda önemli bir uygulama haline gelen ve kimileri için gelir kaynağı olan bir sosyal medya platformu olan Instagram’ı kullanmaya ara vermek isteyebiliriz.

Yazımızda sizlere Instagram’ı nasıl donduracağınızı adım adım anlatıyoruz. Hesabınızı tamamen silmek yerine nasıl donduracağınızı anlatalım.

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı geçici olarak dondurduğunuzda, Instagram gönderileriniz, yorumlarınız ve beğenileriniz hesabı dondurduğunuz süre boyunca gizlenecek, ancak silinmeyecektir. Hesabınıza tekrar giriş yaptığınızda ve hesabınızı etkinleştirdiğinizde gönderileriniz, yorumlarınız ve beğenileriniz kullanılabilir hale gelecektir.

Instagram hesabınızı dondurmak için bir tarayıcı kullanarak işlem yapmak istiyorsanız. Instagram’ın web sayfasında hesabınızla giriş yaparak hesap dondurma işlemine başlarsınız.

Bahsettiğimiz gibi Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmak için bu işlemi bir web tarayıcısı üzerinden yapmanız gerekiyor. Instagram’ın web sayfasına buradan erişebilirsiniz.

Tarayıcı ile Instagram Hesabı Dondurma

Adım # 1: Instagram hesabınızla oturum açın.

Kullanıcı adınız ve şifrenizle web sayfasında Instagram hesabınızla giriş yapın. Sağ alttaki profil simgesine dokunarak profilinize gidin. Profil sayfasında, sol üstteki dişli simgesine dokunun.

Adım # 2: “Profili Düzenle” ye dokunun.

Dişli simgesine dokunduktan sonra açılan sayfada “Profili Düzenle” seçeneğine dokunun. Sayfanın en altına kaydırın ve “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine dokunun. Instagram tarafından sorulan “Hesabınızı neden kapatıyorsunuz” sorusuna cevap verin. Hesap şifrenizi girin. Hesabınızı dondurmak için son olarak “Hesabı Geçici Olarak Kapat” butonuna dokunun.

Instagram hesap dondurma işlemini 7 gün içinde yalnızca bir kez yapabilirsiniz. Dondurulan hesabı geri yüklemek için hesaba giriş yapmanız yeterlidir. Geçici olarak kapattığınız hesabınızı açamazsınız, birkaç saat beklemeniz gerekir. Hesabınızı ilk açtığınızda profiliniz boştur ve takip ve takipçi sayınız görünmez. Sadece gönderi sayınızı görebilirsiniz. Sabırlı olun, hesabınız birkaç saat sonra geri yüklenecektir.

Instagram hesabını geçici olarak nasıl kapatacağınızı, Instagram hesabını nasıl donduracağınızı ve dondurulan hesabı tekrar nasıl aktif hale getireceğinizi detaylı olarak anlattık.

Leave a Reply