FlexiSpy İncelemesi

FlexiSpy şu an piyasada bulunan öncü telefon izleme yazılımları arasındadır ve başlangıç olarak diğer izleme yazılımlarında bulamayacağınız özelliklerinden bahsetmek isteriz. Bu şirket şu an piyasada yeni sayılabilir, fakat diğer yandan kısa sürede diğer uygulamalarla yarışabilecek seviyeye gelmiştir.

Bu Yazılımın Size Sunduğu Eşsiz Özellikler

FlexiSpy yazılımının size sunduğu birçok derin özellik mevcuttur ve bunlardan bazıları diğer uygulamalarda bulunmamaktadır. Burada canlı olarak aramaları dinleme, cihazın çevresindeki ses kaydını alma, VoIP kaydetme ve daha fazlasından bahsediyor. Bu makalenin kalanında bu özelliklere daha yakından bakabilirsiniz.

FlexiSpy’ın bu ekstra özellikleri de sunabiliyor olmasının ana sebeplerinden biri şirketin Amerika Birleşik Milletleri bazlı olmaması, bu yüzden de aynı yasal zorunluluklara uyması gerekmemesi. Eğer bu tarz servisleri araştırma fırsatınız olduysa siz de fark etmişsinizdir AB bazlı şirketlerin uymaları gereken daha katı kurallar bulunmaktadır.

Diğer yandan FlexiSpy İngiliz bazlı bir şirket olduğu için kuralları daha farklıdır. Beklenebildiği gibi bu yüzden casus yazılımlar arasında daha hızlı ilerleyebilmektedir. Bütün olarak baktığımız zaman kullanımı kolay, ara yüzü iyi tasarlanmış ve oldukça kapsamlı özelliklere sahip olan bir ürün ortaya çıkarmışlar.

Bu yazılımın sunduğu geniş ürün yelpazesi göz önünde bulundurulduğunda kullanımı en kolay ürün diyemiyor olabilirsiniz fakat bu ürünü kullanmak için bir teknoloji dehası olmanız da gerekmiyor. Harika bir müşteri hizmetleri departmanları bulunuyor ve bu sayede kullanıma yeni başlayan kişiler bile paralarının karşılığını rahatça alabiliyor. FlexiSpy’ın bu detaylı incelemesinde size bütün bu özelliklerden, kurulum sürecinden, etkili yanlarından ve bu ürüne yatırım yapmadan önce bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz.

Makale İçersinde Bulunan Başlıklar (KISAYOL)

FlexiSpy Uygulamasının Özellikleri

FlexiSpy’ın iki farklı versiyonunu satın alabilirsiniz- FlexiSpy Extreme ve FlexiSpy Premium. FlexiSpy’ın Premium versiyonu bütün standart özelliklere sahip ve oldukça kullanışlı bir izleme deneyimi sunmaktadır. Fakat eğer telefon izleme özelliklerini bir sonraki adıma taşımak istiyorsanız FlexiSpy’ın Extreme versionunun birçok ek özelliği mevcuttur.

Bir bütün olarak baktığımızda FlexiSpy’da 150’den fazla özellik bulunmaktadır fakat bu özelliklerin hepsini bu makaleye sığdıramayız. Bunun yerine insanların kullanmayı en çok sevdiği özelliklere bir göz atmanıza yardımcı olabilir.

Extreme Versiyonda Bulunan FlexiSpy Özellikleri

Aramalar Müdahale Etme

Harika bir telefon izleme özelliği olan bu özellik sayesinde hedef cihazdaki aramaları, arama yapılırken dinleyebilirsiniz. Bu hem gelen hem de giden aramalarda kullanılabilen bir özelliktir. Fakat şunu unutmayın ki dinlemeyi yaptığınız telefonu her zaman sessizde olmalıdır. Bu özellik üç yönlü bir arama oluşturularak gerçekleştirilir bu yüzden de eğer mikrofonunuz açık olursa telefonun diğer ucundaki insanlar da sizi duyabilir.

Arama Kaydetme

FlexiSpy’ın Extreme versiyonunu satın alan kişiler hedef cep telefonundan yapılan ya da gelen aramaların hepsini kaydetme lüksüne sahiptir. Bütün aramaları kaydetmeyi seçebilir, ya da yalnızca belirli numaralardan gelen aramaları kaydedebilirsiniz. Bütün kayıtlı aramalar FlexiSpy serverına yüklenir ve size FlexiSpy sitesinden erişilebilir hale gelir. Bu sayede eğer isterseniz bu arama kayıtlarını kendi cihazınıza da indirebilirsiniz.

Çevre Sesi Kaydetme

Hedef cihazda yalnızca aramaları kaydetme şansına sahip olmayacaksınız, aynı zamanda cihaz kullanımda değilken çevredeki sesleri de dinleyebileceksiniz. FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazı bir mikrofon gibi kullanabilir ve çevresindeki sesleri dinleyebilirsiniz. İstediğiniz zaman bu özelliği kullanarak 5 dakikadan 1 saate kadar ses kaydı alabilirsiniz. Aynı zamanda bu zaman aralığını öncesinden de belirleyebilirsiniz.

VoIP Kaydetme

Birçok telefon izleme uygulaması yalnızca anlık mesajlaşma uygulamalarındaki yazışmaları ve buradaki medya dosyalarını kaydetmenizi sağlar fakat bugünlerde insanlar WhatsApp üzerinden de aramalar ve görüntülü aramalar gerçekleştirmektedir. Peki ya bunları nasıl izleyebilirsiniz? İşte FlexiSpy’ın birçok casus yazılımdan farklı olan bu özelliği sayesinde bu aramalarda da söylenen her şeyi dinleme şansına sahip olabilirsiniz.

FlexiSpy’ın Genel Özellikleri

Extreme versiyonda bulunan gelişmiş özelliklerinin dışında, FlexiSpy’ın Premium versiyonunda size sunulan birçok genel özellik de mevcuttur. Bu özelliklerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz:

Arama Kayıtları

FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdan yaplan ya da gelen bütün aramaların kayıtlarına, kişi bilgilerine, arama zamanlarına ve arama sürelerine erişebilirsiniz.

Keylogger

FlexiSpy hedef cihazdaki bütün kelime ve tuş girişlerini kaydederek size erişilebilir hale getirmektedir.

Metin Mesajlarını Kaydetme

Hedef cihazdan gönderilen ya da alınan bütün mesajlarının kaydını alabilirsiniz, buna gönderici ya da alıcı bilgileri de dahildir.

Lokasyon İzleme

FlexiSpy yazılımı GPS lokasyonunu kullanarak hedef cihazın lokasyonunu belirlemenizi ve cihazın bulunduğu yerlerin bir listesini görüntülemenizi de sağlar.

Sosyal Medya Kayıtları

FlexiSpy hedef cihaz üzerinden gerçekleştirilen bütün sosyalmedya aktivitelerinin kaydını tutar bunlara videolar, fotoğraflar, konuşmalar ve mesajlaşmalar da dahildir. Bu özelliği Yahoo Messenger, WhatsApp, Facebook Messenger, Tinder, WeChat, BBM, Facebook, Skype, PIN Message, Viber, iMessage, LINE, Instagram ve Google Hangouts üzerinde kullanabilirsiniz.

Cihaz Medyalar

FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdaki bütün ses kayıtları, videolar ve fotoğraflar sizin FlexiSpy serverınızdan ulaşılabilir hale gelir.

VoIP Olay Kaydı

Bu özellik sayesinde FlexiSpy VoIP üzerinden yapılan bütün aramaların kaydını tutabilir. Bunlara Facebook Messenger, WeChat, FaceTime, WhatsApp, Viber, Skype ve LINE ‘dan yapılan aramalar da dahildir.

Email Kayıtları

FlexiSpy hedef cihazdaki bütün alınan ve gönderilen emailleri görme şansı da verir. Bütün emaillerin detaylı içeriklerinin bir kaydını FlexiSpy serverınızda görüntüleyebilirsiniz.

Uygulama İzleme

Bu özellik sayesinde FlexiSpy hedef cihazda gerçekleştirilen bütün uygulama aktivitelerini, uygulamaların ne zaman açılıp kapandığını, yüklenen ve silimnen uygulamaları ve o an kullanılan uygulamaları da görüntülemenizi sağlar. Uzaktan bu uygulamaların ekran görüntülerini alma gibi bir özelliği de kullanabilirsiniz.

Web Tarayıcı Kayıtları

Bu özellik sayesinde hedef cihazın tarayıcısından gerçekleştirilen bütün aktiviteleri kaydedebilir, sık kullanılanları, geçmişi ve ziyaret edilen websitelerini görntüleyebilirsiniz.

FlexiSpy’ın Premium ve extreme versiyonlarında bulunan birçok farklı özellik olsa da, bu özelliklerin hepsinden bu makalede bahsedemeyiz. Burada önemli nokta bu harika yazılımdan beklemeniz gereken müthiş özelliklere göz atmanızı sağlamaktır!

Hedef Cihazda Root ya da Jailbreak İşleminin Yapılmasına Dair Önemli bir Not

Özellikle şunun altını çizmek istiyoruz, eğer bir cihazda FlexiSpy izle izleme yapmak istiyorsanız cihazda root ya da jailbreak işlemlerinin yapılmış olmsı gerekmektedir. mSpy gibi bazı yazılımlar size cihazda jailbreak işlemi yapılmadan da izleme olanağı sunuyor olsa da, FlexiSpy da durum böyle değil.

FlexiSpy size cihazda nasıl root ya da jailbreak işlemlerinin yapılabileceğine dair detaylı bir rehber sunuyor. Aynı zamanda eğer bu işlemleri gerçekleştirmek konusunda kendinize güvenmiyorsanız size harika bir de servis sunuyor (39.99$ karşılığında). Servisin içerisinde hem jailbreak ya da root işlemlerinin yapılması hem de FlexiSpy uygulamasının cihaza kurulması bulunuyor. Fakat lütfen unutmayın bütün bunları gerçekleştirmek için cihaza fiziksel bir erişim sağlayabilmeniz gerekiyor. Hedef cihaz sizdeyken tek yapmanız gereken FlexiSpy’ın teknik ekibi ile canlı sohbet başlatmak ve kalanını onlar halledecektir.

FlexiSpy Sistem Gereksinimleri

FlexiSpy birçok farklı yapımcıdan birçok farklı cihaz modelinde kullanılabilir, özellikle spesifik sistem gereksinimleri göz önünde bulundurulduğunda, birkaç cihaz bunun dışında kalabilir. FlexiSpy uygulamasını başarılı olarak kurmak ve kullanabilmek için aşağıdaki işletim sistemlerinden biri kullanılıyor olmalı ve belirli sistem gereksinimlerinin karşılanıyor olması gerekmektedir.

Mobil cihazlarda kullanılabilecek bir izleme yazılımının dışında FlexiSpy’ın Mac ve Windows bilgisayarlarda kullanılabilecek bir versiyonu da mevcut. Bu yazılımın sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

FlexiSpy Kurulum Detayları

FlexiSpy’ın bütün fonksiyonlarını uzaktan kontrol edebilmek için kurulum sırasında hedef cihazın elinizde olması gerektiğini de burada vurgulamak gerekiyor.

FlexiSpy sunduğu özelliklerin büyüklüğünü düşündüğümüz zaman, bu yazılımı istediğiniz herhangi bir cihaza kurmak inanılmaz kolay! FlexiSpy’ın kurulumunu 4 basit adımda gerçekleştirebilirsiniz:

A) FlexiSpy’ın resmi websitesini ziyaret ederek Premium ya da Extreme paketlerden birini satın alabilirsiniz

B) Eğer daha önce yapmadıysanız, izlemek istediğiniz cihazda root ya da jailbreak işlemini gerçekleştirebilirsiniz

C) FlexiSpy yazılımını hedef cihaza indirabilir ve size sağlanan talimatları takip ederek hedef cihaza kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

D) Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra FlexiSpy Kontrol Paneline giriş yapabilir ve hedef cihazı izlemeye başlayabilirsiniz.

FlexiSpy’ın Ücretlendirmesi Hakkında

Daha önce de bahsedildiği gibi, FlexiSpy’ın iki farklı üyelik paketi mevcuttur- Premium ve extreme. Bu iki paket için ücret detayları aşağıdaki şekildedir:

Bütün FlexiSpy paketleriyle birlikte 10 günlük para iade garantisi bulunmaktadır, bu sayede yazılımı satın alan herkes bu olayı risksiz şekilde gerçekleştirmiş olur.

FlexiSpy’ı Kullanmak Yasal Mıdır?

Birçok insan FlexiSpy gibi bir izleme uygulamasını kullandıkları zaman yanlış bir şey yapmış olup olmadıklarını düşünürler. Bu tarz ürünlerle ilgili yasal bilgilerin çoğunu araştırdıktan sonra FlexiSpy’ın tamamen profesyonel anlamda tasarlanan, çalışanlarını ya da çocuklarını izlemek isteyen kişilerin kullanabileceği yasal bir ürün olduğunu söyleyebiliriz. FlexiSpy ile izlenecek olan cihaz size ait olduğu sürece, hiçbir kanunu çiğniyor olmazsınız.

Diğer yandan, size ait olmayan herhangi bir cihazda FlexiSpy gibi bir casus yazılımı kullanmak ya da izleme yaptığınız cihazda bunun için izniniz olmaması, yasal olarak değerlendirmez ve de hedef kullanıcının gizliliğini çiğnemeniz anlamına gelebilir. FlexiSpy bunun için tasarlanmamıştır ve bu tarz aktivitelerde kullanılması önerilmemektedir.

FlexiSpy’ın Varlığı Hedef Kullanıcı Tarafından Fark Edilebilir mi?

Online izleme yazılımı kullanıcıları arasında yaygın olan bir diğer sorun ise FlexiSpy gibi uygulamaların hedef kullanıcı tarafından fark edilip edilmeyeceğidir. FlexiSpy söz konusu olduğunda ise bu sorunun cevap kocaman bir HAYIRdır. FlexiSpy öyle bir şekilde programlanmıştır ki kurulumu yapılan hedef cihazda tamamen fizli kalacaktır. Bu da hiçbir ikon görünmemesi ve yazılıma dair uygulamalar listesi de dahil hiçbir iz olmayacağı anlamına gelir.

Dahası FlexiSpyın kurulumu sırasında da tamamen farklı ve sürekli değişen bir isim kullanılmaktadır. Sadece bu değil FlexiSpy’ın yapımcıları bu programla ilgili her şeyin ünlü antivirüs programları tarafından görüntülenemeyecek şekilde tasarlanmasını sağlamışlardır. Bir teknoloji delisi olsanız bile FlexiSpy’ın cihazda hiçbir şekilde görünmediğini kabul edersiniz.

FlexiSpy’ın Müşteri Hizmetleri ne Kadar İyi?

FlexiSpy’ın müşteri hizmetleri iş söz konusu olduğunda hemen hemen bütün şirketlerden daha iyidir. Birçok online izleme yazılımı kullanan ve bu ürünlerin müşteri hizmetleri destek takımıyla iletişim kuran kişiler olarak FlexiSpy’dan bu piyasanın öğrenebileceği çok şey olduğunu söyleyebiliriz. Canlı sohbetteki destekçiler oldukça yardımsever ve websitesindeki bilgiler de gerçekten çok kapsamlı.

Zamanla gözlemlediğimiz üzere, bu tarz uygulamaların kullanıcıları arasında en büyük sorunlardan biri de yazılımın kurulumu ve FlexiSpy’ın da bu konuda size yardımcı olacak bir programı mevcut. Ücretli root ve jailbreak servisi de yine oldukça müşteri odaklı ve size her adımda destek veriyor. Doğrusunu söylemek gerekirse şu an piyasada bulabileceğiniz kurulumu en kolay online izleme yazılımı FlexiSpy olabilir.

Son Söz

Birçok artı yönü ve neredeyse yok denecek kadar az eksi yönüyle birlikte FlexiSpy muazzam bir mobile ve bilgisayar izleme yazılımı diyebiliriz. Bu piyasada isim yapmış bir ürün ve rakiplerinin sunmadığı harika özellikelr sunuyor.

FlexiSpy’ın kontrol paneli kullanıcı dostu, müşteri hizmetleri güvenilir ve birçok farklı hizmet sunuyor. Özellikle de şirket USA bazlı olmadığı için rakiplerinden bir adım önde başlıyor. Eğer oldukça etkili bir izleme yazılımı arıyor ve bununla birlikte gelişmiş özellikler de istiyorsanız, FlexiSpy sizin için doğru ürün demektir.Fakat lütfen unutmayın, bu programa yatırım yapmadan önce hedef cihazda root ya da jailbreak işlemlerini yapmış olmanız gerekiyor.

Leave a Reply