Hoverwatch İncelemesi

Şu an içinde yaşadığımız gerçekten çok hızlı bir çağ- insanların birbirlyeriyle anlık iletişim kurabildiği dijital bir dönem. Bugün dünyanın istediğiniz yerine, istediğiniz saatte tek bir tuş sayesinde istediğiniz bilgiyi gönderebilirsiniz.

Modern iletişim teknolojilerinin sağladığı bu yararların yanı sıra, bu teknolojiyi kötüye kullanan insanlar da elbette mevcut. Örnek vermek gerekirse, şu an çocuklar internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde pornografik içeriklere erişebiliyor, ve bunu hiç kimsenin bilgisi olmadan gerçekleştirebiliyorlar. Çalışanlar ise şirket sırlarını rakipler ile paylaşmak konusunda hiç bu kadar kolaylık yaşamamıştı.

Eğer siz de bu konularda sürekli endişeli olan ve bir şeyleri kontrol altına almak istiyorsanız, bunu yapmanın en ideal yolu Hoverwatch gibi bir etkili bilgisayar ya da mobil cihaz casus yazılımını seçmek olacaktır.

Bu yazılımlar ebeveynlerin ve işverenlerin endişelerini gidermeleriyle ve çalışanların ve çocukların anlık aktivitelerini izleme fırsatı sunmalarıyla oldukça popüler hale geldiler.

İyi bir bilgisayar ya da mobil cihaz casus uygulamasının birçok farklı yararı olsa da, bu tarz yazılımları etik olarak kullanmak gerekmektedir. Bunun sebebi de etik olmayan yollarla kullanılmalarının suç olarak görünecek ve cezalandırılabilecek olmasıdır. Her ne kadar birçok insan bu uygulamaların karmaşık olduğunu ve doğası gereği etik olmadığnı düşünse de, bu uygulamaların sağladığı avantajlar eksi yönlerinin önüne geçmektedir.

Özellikle Hoverwatch’dan bahsedecek olursak, ücretsiz harika bir mobil cihaz izleme uygulaması olmasının dışında aynı zamanda sevdikleriniz ve çalışanlarınızın aktivitelerini kolaylıkla izleyebileceğiniz bir araçtır. Hoverwatch’ın bu detaylı incelemesi size bu yazılımının önemli özlliklerinin detaylarını gösterecek ve satın almanız durumunda bunu bilinçli bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Başlıklar

Hoverwatch Nedir?

Hoverwatch, yeni nesil bir bilgisayar ve mobil telefon casus yazılımıdır, Refog tarafından geliştirilip piyasaya sürülmüştür, Refog ise izleme yazılımları endüstrisinde iyi bilinen bir şirkettir. Bu yazılım Android cihazlarda Mac işletim sistemlerine sahip bilgisayarlar ve Windows bilgisayarlarda kullanılabilmektedir.

Hoverwatch’ı başarılı bir şekilde hedef cihaza ya da bilgisayara kurtuktan sonra, yazılım arka planda gizli şekilde çalışmaya devam eder ve hedef kullanıcının kelime girişleri, gelen/giden mesajları, arama geçmişi, ziyaret ettiği websiteleri, takvim bilgileri ve daha birçok bilgisine erişim sağlamanıza yardımcı olur. Bu yazılım aynı zamanda Facebook Messenger, WhatsApp, Instagram, Telegram, Snapchat gibi üçüncü parti anlık mesajlaşma uygulamalarındaki aktiviteleri izlemenizi de sağlamaktadır. Bütün bu bilgier Hoverwatch serverına yüklenir ve burada istediğiniz zaman size özel bir panelden görüntülemenizi sağlar.

Nasıl Çalışır?

Kulağa ne kadar harika gelirse gelsin, bu yazılımın arkasındaki mantıkla ilgili sorularınız olması çok normaldir. Bu yüzden hadi size Hoverwatch’ın nasıl çalıştığıyle ilgili kısaca bilgi verelim. Aslında hiç de göründüğü kadar karmaşık değil!

Bir kez Hoverwatch uygulamasını hedef cihaza kaydettikten sonra, hedef cihazdan toplanan ve size sunulan data tamamen gerçek olacaktır. Bu tarz bir izleme sırasında Hoverwatch’ın topladığı bütün dataya log data ismi verilir. Hoverwatch’ın bu dosyalarda tuttuğu bütün data tiplerinde tam kontrolünüz olur, bunlar arasında fotoğraflar, arama detayları, takvim bilgileri, tarama geçmişi ve diğer özellikler de bulunmaktadır.

Bu yazılım hedef cihaza bir kez kurulduktan sonra hedef cihazdan bütün bu datalar otomatik olarak çekilir ve Hoverwatch üzerine olmaları gereken log dosyası olarak yüklenir.

Lütfen unutmayın, bu dataların yüklenebilmesi için hedef cihazda internet bağlantısı bulunmalıdır.

Daha sonra istediğiniz zaman kendi internet erişimi olan cihazınızdan Hoverwatch’ın websitesine giriş yapabilir ve sizin için toplanan ve düzenlenen bu datayı görüntüleyebilirsiniz. Burada önemli bir nokta var – çocuklarını izlemek için Hoverwatch kullanan ebeveynler “yalnızca Wi-Fi ile yükleme yap” seçeneğini işaretlemeli yoksa mobil veriniz çok kısa sürede bitebilir.

Hoverwatch İşini Aşağıdaki 3 Detaylı Adımda Tamamlar:

Hoverwatch’ın Özellikleri

Aşağıda Hoverwatch’ı bir Android cihaz ile kullandığınızda erişebileceğiniz özellikleri görebilirsiniz:

WhatsApp, Viber ve Facebook İzleme

Unutmayın ki birçok yetişkin şu an piyasada bulunan üçüncü parti anlık mesajlaşma uygulamalarını kullanmaktadır, bunlar arasında WhatsApp, Viber, Facebook Messenger da bulunuyor. Bu günlerde Hoverwatch gibi etkili bir telefon casus yazılımının bu uygulamaları da izleme özelliği olması gerekmektedir. Hoverwatch’ın da bunun gibi IM uygulamalarını izleme, yollanan mesajları, fotoğraf ve videoları ve de ses kayıtlarını kaydetme özelliği de bulunmaktadır.

Ön Kamera Fotoğraf

Hoverwatch’ın bir diğer eşsiz özelliği ise otomatik olarak hedef cihazın ön kamerasından fotoğraf çekmenizi sağlamasıdır. Bu özellik sayesinde ehdef cihazın kilidinin açılmasıyla birlikte ön kameradan bir fotoğraf çekilir. Bu fotoğraf ise Hoverwatch’ın online paneline otomatik olarak yüklenmektedir.

Tamamen Görünmez Olma

Hoverwatch’ın bu özelliği sayesinde yazılım hedef cihazda tamamen görünmez olarak çalışacaktr.Bu sayede de teknolojiden anlayan çocuklarınızı izlemek istediğinizde bu yazılımın telefonlarında bulunduğunu öğrenemeyeceklerdir. Hiçbir şekilde varlığından haberdar etmeden tamamen gizli olarak çalışacaktır.

Geo-lokasyon Özelliği

Hoverwatch’ın bu GPS mobil izleme özelliği sayeisnde hedef cihazın lokasyonunu her an görüntüleyebilirsiniz. GPS sinyalleri, Wi-Fi sinyalleri ve telefon kuleleri sayesinde hedef cihazın gerçek zamanlı lokasyonunu ve bu sürede çalışanınızın ya da çocuğunuzun nerede olduğunu görüntüleyebilirsiniz.

Metin Mesajları ve Aramalar

Aramanın bu özelliği sayeisnden hedef cihaza gönderilen ya da alınan bütün metin mesajlarının kaydını görebilirsiniz. Bu data Hoverwatch’ın serverına yüklenecektir. Aynı şekilde hedef cihaza gelen ya da giden bütün aramaların kaydı da yine serverda size sunulacaktır. Fakat lütfen unutmayın Hoverwatch metin mesajlarının yanında multi medya mesajlarını da sizin için kaydedecektir.

SIM Kart Değiştirme

Hoverwatch hedef cihazda her zaman SIM kart değiştirmelerine duyarlı olarak çalışacaktır. Bu sayede hedef cihazın SIM kartı değiştirildiği zaman size otomatik olarak bir bildirim gönderilir.

Telefon Internet Geçmişi

Bu özellik sayesinde hedef cihazın internet aktivitelerini tam olarak görüntüleyebilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Hedef cihazın internet geçmişini, ziyaret ettiği siteleri ve bu sitelerde ne kadar zaman geçirildiği bilgilerine de erişebilirsiniz. Bu özellik ebeveynler, işverenler, evli çiftler arasında en çok işe yarayan özelliklerden biridir.

5 Cihaza Kadar İzleme Yapma

Hoverwatch 5 farklı cihaz üzerinden aynı anda izleme yapmanızı sağlayabilir. Bu cihazlar arasında Mac ya da Windows bilgisayarlar ve de akıllı telefonlar bulunabilir. Bu sayede çalışanlarınız, eşiniz ve çocuğunuzun aktivitelerini aynı anda rahatlıkla ve uygun bir fiyata izleyebilirsiniz.

Tuş Vuruşu Kaydetme

Hoverwatch’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdaki bütün tuş vuruşlarının bir kaydına sahip olabilirsiniz. Hedef kullanıcı taradınfan emaillerinde, anlık mesajlarında, kullanıcı ismi ya da şifresinde kullanılan bütün kelimeleri görüntüleyebilirsiniz.

Android Ekran Görüntüleri

Hoverwatch’ın bu özelliği söz konusu hedef cihazın kullanıcısının telefondaki aktivitelerini izlemek ve telefon kullanımını görüntülemek olduğunda oldukça kullanışlı bir özelliktir. HEdef cihazdaki aktivitelerden haberdar olmanız için düzenli olarak ekran görüntüleri alır. Bu sayede hedef cihazda o an internter tarayıcısında mı olduğunu yoksa bir anlık mesajlaşma uygulamasında mı olduğunu kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik işverenler tarafından stratejik olarak kullanıldığı zaman çalışanların aktivitelerini izlemek için harika bir özellik olacaktır. Aynı zamanda çocuğunun internet aktivitlerini izlemek isteyen ebeveynler de bu özelliği iyi şekilde değerlendirebilir.

Kişiler

Hoverwatch hedef cihazın bütün rehberini Kontrol Paneli üzerinden görüntülemenize izin verir. Bu sayede kişi bilgilerine, telefon numaralarına, email adreslerine ve daha fazlasına erişim sağlayabilirsiniz.

Snapchat İzleme

Bu özellik genç kişileri izlerken çok daha kullanışl olacaktır. Bu uygulama zaman içinde kaybolan fotoğraflar yollanmasını sağlamaktadır. Hoverwatch sayesinde bu uygulama üzerindeki aktiviteleri de izleyebilirsiniz ve kaydedilen bütün dökümanlara sahip olabilirsiniz.

Yapılacaklar Listesi

Bu izleme uygulaması yalnızca online aktiviteleri ve mesajlaşma uygulamalarını izlemenizi sağlamaz, aynı zamanda hedef kullanıcının günlük planlamalarını da görüntülemenize yardımcı olur. Hoverwatch bunu hedef cihazda yapılacaklar listesini size sunmakla sağlar. Bu özellik günümüz akıllı telefon kullanıcıları ve planlamalarını bu cihazlar üzerinden kapan kişileri izlerken oldukça kullanşlı olacaktr. Sevdiklerinizin ya da çalışanlarınızın günlük planlamalarını görmek de yine yapılabilecek hataların önüne geçmek için harika bir yoldur.

Uyumlu Mobil Cihazlar ve Bilgisayarlar

Şu ana kadar fark etmiş olabilirsiniz ama biz sizleri yine de Hoverwatch’ın iPad ve iPhonelar ve Windows işletim sistemine sahip telefonlarla uyumlu olmadığını hatırlatmak isteriz. Fakat diğer yandan dünya üzerinde bu kadar rağbet gören bir uygulama olduğu için kısa sürede bu cihazları izleme özelliklerinin de geleceğini düşünüyoruz. Hoverwatch’ın uyumlu olduğu işletim sistemlerini aşağıda bulabilirsiniz:

⚫ Mac OS X10.9’dan Mac OS X 10.11’e kadar olan Mac bilgisayarlar

⚫ Windows Vista, Windows7, Windows8, Windows8.1 ya da Windows 10 kullanılan kişisel bilgisayarlar

📱 Android 4.X’ten Android 7.X’ kadar olan bütün tablet ve telefonlar

Hoverwatch’ın Ücreti Nedir?

Hoverwatch’ın dünya üzerinde 12 milyona varan kullanıcıya sahip olmasının sebebi hem uygun fiyatlandırması hem de farklı paketlere sahip olamsı. Unutmayın ki Hoverwatch yalnızca resmi websitesinden satın alınılabilir. Bu yazılımın satışını yaptığını iddia eden bütün diğer sitelerden uzak durmalısınız. Hoverwatch’ı 3 farklı paket halinde satın alabilirsiniz.

Hoverwatch Business Paketi

Kurumsal şirketleri hedefleyen bu paket sayesinde aynı anda 25 farklı cihazı izleyebilirsiniz. Aynı zamanda bütün bu cihazlardan yapılan girişleri izlemenize yardımcı olacak Hoverwatch’ın Android uygulaması “ Mobile Viewer”ı da kullanabilirsiniz. Fiyatlandırma detayları aşağıdaki şekildedir:

  • 1 aylık üyelik- 149.95$
  • 3 aylık üyelik – 299.95$
  • 12 aylık üyelik 499.95$

Hoverwatch Professional Paketi

Bütün izleme özelliklerini kullanmanızı sağlar ve 5 cihaza kadar izleme yapabilirsiniz. Bu paket sayeisnde Android uyguulamaları, Mobile viewer üzerinden kolaylıkla izleyebilir ve birçok cihazı aynı anda yönetebilirsiniz. Bu paketin fiyatlandırma detayları şu şekildedir:

  • 1 aylık üyelik- 49.95$
  • 3 aylık üyelik-99.95$
  • 12 aylık üyelik-199.95$

Hoverwatch Kişisel Paket

Bu paket sayesinde bütün izleme özellikleriyle bir cihaz izleyebilirsiniz. Fiyatlandırma şu şekildedir:

  • 1 aylık üyelik – 24.95$
  • 3 aylık üyelik-59.95$
  • 12 aylık üyelik-99.95$

Hoverwatch’ın Arkasındaki İnsanlar

Hoverwatch bilgisayar ve mobil telefon izleme uygulaması Hoverwatch isminde 2002’de kurulan bir şirket tarafından geliştirilmiştir. Bu şirket uzun süredir etkili ebeveyn kontrolü ve çalışanlar için çözümler sunan ve bütün dünyada bilinen bir şirkettir. Daha önce de bahsedildiği gibi ürünleri 196 ülkede 12 milyonun üzerinde kurulum yapmıştır. Müşterilerinin birçoğu kurumsal firmalardan, finansal ve endüstriyel sektörlerden gelmektedir.

Şirket misyonunun endişeli ebeveynler ve işverenler için özellik bakımından zengin, güvenilir seçenekler sunması ve bunu dünya çapında yapması olduğunu söylemektedir. Özellikle iş sektöründe ise işverenlerin şirketlerinin bilgilerini korumada ve bunu yaparken çalışanlarının aktivitelerini de izleme konusunda yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Son Söz

Son olarak da Hoverwatch’ın yıllar içinde ne kadar güvenilir ve kullanşlı bir bilgisayar ve mobil cihaz izleme uygulaması olduğunu söylemek isteriz. Doğru şekilde kullanıldığı zaman işinizi, evliliğinizi kurtarmanıza yardımcı olabilir ve çocuğunuzu güvende tutmanızı sağlayabilir. Fakat lütfen unutmayın- ki şu an piyasada bulunan bütün izleme ürünleri için geçerlidir- bu uygulamayı hedef cihaza yüklemek ve kurulumunu yapmak için hedef cihaza fiziksel olarak erişim sağlamanız gerekmektedir.

Buna ek olarak böylesine bir izleme aracını kullanırken çok dikkatli olunması gerektiğini unutmayın. Bu yazılımın etik kullanımı ve kendinizi yanlış tarafta bulmak arasında çok ince bir çizgi bar.

Hoverwatch’ın kayıt ve kurulum aşamaları oldukça kolaydır ve teknoloji ile çok iç içe olmayan kişiler tarafından da kolaylıkla yapılabilir. Bütün olarak baktığımızda Hoverwatch izleme işini gizli şekilde yapmak konusunda iyi bir iş çıkarıyor.

Leave a Reply