Android Cihazlar için En İyi 3 Keylogger Uygulama

Son on yılda gerçekleşen teknolojik ilerlemeler sayesinde artık dünyanın herhangi bir yerinden herhangi biriyle gündüz ya da gece rahatlıkla iletişime geçebiliyoruz. Günümüz akıllı telefonları şimşek kadar hızlı ve rahatlıkla iletişim kurmamızı sağlıyor; bu cihazları herkes kendi yoluyla, kendi ihtiyaçları doğrultusunda kullanıyor.

Fakat aynı zamanda insanların birbirleriyle bağlantılarının bu şekilde artması hem profesyonel anlam’da hem de ailelerin güvenliği anlamında birçok tehdit oluşturabiliyor. Sorumluluk sahibi ebeveynler ve işverenler olarak da evlatlarımızı ve organizasyonlarımızı siber zorbalardan ve etik olmayan her şeyden korumak bize kalıyor. Özellikle profesyonel dünya söz konusu olduğunda çalışanlarımızın şirketin hassas bilgilerini ve önemli entelektüel özelliklerini rakiplerimizle paylaşmadığından emin olmak gerçekten önemli. Bu durumda da resme keylogger uygulamaları giriyor.

Keylogger Nedir?

Eğer kelimeye yakından bakarsanız, aslında tersten okuduğunuzda gerçek anlamını gösteriyor! Basitçe açıklamak gerekirse bu uygulamalar tuş vuruşlarını kaydetmeye yarıyor. İşte bu kadar basit! Konuyu biraz daha açmak gerekirse, keylogger uygulamalar yüklendikleri mobil cihazlarda ya da bilgisayarlardaki tuş vuruşlarının kaydedilmesini sağlıyorlar. Bunun sonucunda da hedef cihazda ya da bilgisayarda girilen her kelime otomatik olarak keylogger tarafından kaydediliyor ve daha sonra sizin tarafınızdan görüntülenebiliyor.

BAŞLIKLAR

Android Cihazlar için İyi bir Keylogger Seçme

Yukarıdaki açıklama bir keyloggerı en basit şekilde anlatmanın yolu. Eğer 20 yıl öncesine giderseniz ve birilerinin bilgisayarda neler yazdığını görüntüleyebileceğinizi söylerseniz deli olduğunuzu düşünürlerdi! Bu tarz düşünceler eski zamanlarda James Bond hayranlarının hayal ettiği türden düşüncelerdi. Fakat günümüz dünyasında keyloggerlar oldukça kullanışlı ve kullanıcısına geniş bir fonksiyon yelpazesi sunabilen uygulamalar haline geldi.

Root yapılmamış Android cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi 3 keylogger uygulamaya geçmeden hemen önce keyloggerlarda bulunan diğer özelliklere de kısaca bir göz atalım. Lütfen unutmayın, bu liste inanılmaz bir liste olabilir ve bu makalenin amacının dışına çıkacak uzunluğa da sahip olabilir, bu yüzden de biz yalnızca aklınızda bulunması gereken birkaç küçük özellikten bahsedeceğiz.

Şimdi de başından beri vaat ettiğimiz piyasadaki en iyi 3 Keylogger uygulamaya bir göz atalım!

mSpy

Hedef cihazdaki birçok özelliği kolayca görüntülemenizi sağlayan bir numaralı mobil casus uygulama mSpy. mSpy’ın keylogger özellikleri kullanıcının kendi ihtiyaçları doğrultusunda şekillenebiliyor, kullanıcı ebeveyn, eş ya da işveren de olsa. Sosyal medya kanalları kadar telefonların kendi mesajlaşma özelliklerinin de oldukça popüler olduğu bu zamanları düşüntüğümüzde çalışanlarımızın ya da sevdiklerimizin bilgisayar ve telefon aktivitelerini izlemek de önemli bir hal alıyor.

Çocuklarımızı korumak ya da rakiplerimizden hep bir adım önde olduğumuzu kesinleştirmek için hedef telefondan aranılan kelimeleri ve klavyeden girilen cümleleri düzenli şekilde kontrol etmekten başka çaremiz kalmıyor. mSpy’ın keyloggerını kullanarak hedef cihazdaki bütün kelime girişlerini görüntüleyebilirsiniz. Bütün kelime girişleri kaydedildikten sonra bu bilgiler mSpy Serverına yüklenir, siz de Kontrol Panel’ini kullanarak bu bilgilere kolayca erişebilirsiniz.

iOS 7’den iOS 8.4’e ve iOS 9.0-9.1 ve Android 4.0’dan sonraki bütün sürümlerde kullanabileceğiniz bu keylogger teknolojisi sayesinde hedef cihazdaki bütün kelime girişlerini görüntüleyebilirsiniz. Sonuç olarak her kelimenin detaylı kaydını, yapılan aramaları ve girilen karakterleri de birçok farklı uygulamadan olsalar bile görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıda da bahsedildiği gibi keylogger özelliğinin etkililiği ve popülerliği yanında sunulan diğer özelliklerle değişebilmektedir. Aşağıda sizin için mSpy’ın Premium versiyonunda sunulan harika özelliklerden bahsettik.

mSpy Özellikleri

Keylogger

Yukarıda da bahsedildiği gibi mSpy’ın keylogger özelliğini kullanarak hedef telefondaki kelime girişlerini takip edebilirsiniz. Bütün bu bilgiler mSpy serverına yüklenmektedir.

Arama Kayıtları

Bu casus uygulama sayesinde çocuğunuzun ya da çalışanınızın bütün arama geçmişine internet erişimi olan kendi cihazınızdan ulaşabilirsiniz. Kişi bilgilerini görüntüleyebilir, aramanın zamanını ve uzunluğunu da görebilirsiniz. Hatta belirli numaralardan yapılan aramaları engelleme gibi bir şansa sahip de olabilirsiniz.

GPS Lokasyon Takibi

Bu özellik sayesinde çalışanınızın ya da çocuğunuzun telefonunun güncel lokasyonunu görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz için güvenli bölgeler oluşturabilir ve bu bölgelerin dışına çıkıldığı zaman anlık bildirimler alabilirsiniz. Bunların dışında son gidilen lokasyonları görüntüleme ve rotaları izleme şansınız da olur.

Web Tarayıcısı Geçmişi

mSpy’ın tarayıcı geçmişi görüntüleme özelliğini kullanarak, kullanıcının ziyaret ettiği websitelerini görüntüleyebilirsiniz. Bu sitelerde geçirilen zaman, ziyaret saatleri ve sık kullanılanlar dahil olmak üzere bütün detaylara sahip olursunuz. Aynı zamanda gerektiği takdirde çocuğunuzun belli sitelere girişlerini de engelleyebilir bu sayede çocuğunuzu tehlikeli sitelerden uzak tutabilirsiniz.

Text Mesajlarını Görüntüleme

mSpy’ın SMS takibi özelliğini kullanarak hedef telefona gelen ya da giden bütün mesajları görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede telefondaki bütün SMS geçmişine sahip olursunuz, silinen SMSlere bile.

Multimedyaları Tarama

mSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdan yollanan ya da cihaza gönderilen bütün multimedya dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Medya alışverişinin yapıldığı platform ne olursa olsun dosyaları görüntüleyebilir ve çocuğunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Anahtar Kelime Alarmları

mSpy’ın Kontrol Panelini kullanarak çocuğunuzun belirlediğiniz telefon üzerinden belli kelimeleri kullanması durumunda anlık bildirimler alabilirsiniz.

Tamamen Görünmez

mSpy hedef cihazda tamamen gizli modda çalışmaktadır. Hedef cihazın kullanıcısı asla cihazının izlendiğinin farkına varamaz.

SIM Değişim Bildirimi

mSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdaki SIM kart değiştirildiğinde bilgilendirilirsiniz. SIM kart ne kadar sık değiştirilirse değiştirilsin mSpy hedef cihazdaki aktiviteleri izlemeye devam eder.

Ücretlendirme

mSpy’ın keylogger özelliği hem Android hem iPhone cihazlarda kullanılabilir. Ikı farklı paketten seçim yapma şansınız var -mSpy Premium ve mSpy Basic- kullanacağınız özelliklere göre tercih yapabilirsiniz. mSpy Premium hedef cihazı izlemek için gerekli olan bütün özellikleri kullanabilmenizi sağlar. Premium Pakete yıllık üye olmak için ayda yalnızca 16.66$ ödemeniz gerekmektedir. mSpy’ın Basic versiyonu ise aylık 29.99$ ve yıllık olarak da 99.99 $’dır.

FlexiSpy

En iyi 3 Android keylogger uygulama sıralamamızda ikinci sırada FlexiSpy bulunuyor. FlexiSpy bütün izleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tek bir çözüm olabilir. Keylogger özelliği sayesinde hedef cihazdaki belirlediğiniz uygulamalardaki kelime girişlerini görüntüleyebilirsiniz. Bütün bu kayıtlar da FlexiSpy Serverında kullanımınıza sunulur. Bu yazılımın aynı zamanda hedef cihazda kullanılan belirli kelimeler için alarm oluşturma özelliği bulunmaktadır, bu da çocuğunuzun ya da şirketinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olur. Bütün kelime girişleri şifreli bir dosya halinde kaydedilir. FlexiSpy:

  • Kelimelerin girildiği uygulamaları görüntülemenizi
  • Bu kelimelerin hangi tarih ve saatte girildiğini görmenizi
  • Belirli kelimeler için alarm oluşturmanızı
  • Çocuğunuzun cep telefonundaki aktivitelerini görüntüleyebilmenizi
  • Çalışanlarınızın işlerine yeterince özen gösterip göstermediğini görmenizi sağlar.

Keylogger özelliğinin dışında FlexiSpy’ın kullanıcılarına sunduğu 150’den fazla harika casus özelliği bulunmaktadır. FlexiSpy’ın Extreme versiyonunda bulunan bu özelliklerden bazılarını aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

FlexiSpy Özellikleri

Keylogger

Yukarıda da bahsedildiği gibi FlexiSpy sayesinde hedef cihazda girilen bütün kelimeleri görüntüleyebilirsiniz. Belirlediğiniz uygulamalarda kullanılan bütün kelimeleri görüntüleyebilir ve çalışanınızın ya da çocuğunuzun doğru yolda olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Aramalara Müdahale Etme

FlexiSpy’ın yalnızca bu uygulamada bulunan harika özelliği sayesinde hedef cihazın aramalarını canlı olarak dinleyebilirsiniz. Bunu hem giden hem de gelen aramalarda yapabilirsiniz. Bu özellik hedef cihazda üç yönlü bir arama oluşturularak gerçekleştirilir ve sizin cihazınızın mikrofonu kapalı olur.

Aramaları Kaydetme

FlexiSpy’ın Extreme versiyonu sayesinde hedef Android cihazdan yapılanbütün aramaları kaydetme lüksüne sahip olursunuz. Bu özelliği bütün aramalarda ya da belirlediğiniz numaralarla yapılan görüşmelerde kullanabilirsiniz. Bütün arama kayıtlarına ise FlexiSpy’ın online platformu üzerinden size uygun herhangi bir zamanda erişebilirsiniz.

Dış Mekan Kaydı

FlexiSpy size yalnızca aramaları dinleme özelliği sunmaz, aynı zamanda hedef cihazı uzaktan kontrol ederek bir mikrofon gibi kullanıp, çevredeki bütün sesleri kaydetmenizi sağlar. Bu kayıtları önceden ayarladığınız 5-60 dakika arasında gerçekleştirebilirsiniz.

E-Mail Kayıtları

Hedef cihazın E-mail trafiğini de yine FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde görüntüleyebilirsiniz. Bütün e-maillerdeki alıcı/gönderici detayları dahil olmak üzere sizin için kaydedilir.

Tarayıcı Geçmişi

Gayet açık olan bu özellik hedef cihazın Tarayıcı geçmişinin- ziyaret edilen websiteleri, geçmiş, sık kullanılanlar dahil olmak üzere kaydetmenizi sağlar.

Ücretlendirme

FlexiSpy’ın satın alabileceğiniz iki farklı paketi mevcuttur – Extreme ve Premium versiyonları. Premium versiyonunu 12  Aylık 149$’a ve 3 aylık 99$’a satın alabilir ya da 1 aylık 68$ üzerinden kullanabilirsiniz. Extreme versiyon ise yalnızca üç aylık ve yıllık planlar olarak kullanılabilir durumdadır. 3 Aylık plan 199$- 12 aylık plan ise 349 $’dır.

Hoverwatch

Listemizin üçüncü en iyi keylogger uygulaması ise Hoverwatch. Bu uygulama Android telefonlarda kullanabileceğiniz,çalışanlarınız ve çocuğunuz için ücretsiz bir keylogger özelliği sunuyor. Bu servisi ücretsiz olarak deneyebiliyorsunuz. Bu uygulamanın sunduğu diğer harikaözellikler sayesinde de paranızın karşılığını alıyorsunuz.

Hoverwatch’ın sunduğu keylogger özelliği sayesinde hedef cihazdaki SMSlere, IM uygulamalarına, tarayıcılarda kullanılan kelimelere kolaylıkla erişebiliyor, bu sayede çalışanınızın ya da çocuğunuzun telefon kullanımını görüntüleyebiliyorsunuz. Aşağıda da bu mobil casus uygulamanın Android telefonlarda sunduğu diğer özellikleri bulabilirsiniz.

Hoverwatch Özellikleri

Keylogger

Yukarıda da açıklandığı üzere Hoverwatch keylogger özelliği sayesinde hedef cihazdaki bütün kelime girişlerini kaydediyor ve kendi serverı üzerinden size iletiyor. Bu datayı kullanarak çalışanınızın ya da çocuğunuzun hayatı hakkında daha iyi bilgiye sahip olabilirsiniz.

Android Ekran Görüntüleri

Bu özellik kullanıcının belirli zamanlarda telefonlarında ne yaptığını görüntüleyebilmeniz için oldukça kullanışlı. Bu özellik sayesinde hedef cihazın ekran görüntüsünü istediğiniz zaman görüntüleyebiliyorsunuz. Kullanıcının sosyal medyada mı gezindiğini, internette üretken aktivitelerde bulunup bulunmadığını da kolayca görebiliyorsunuz. Eğer stratejik olarak kullanılırsa bu özellik işverenlerin çalışanlarının etkinliklerini kolayca izlemelerini sağlayabilir. Diğer yandan çocuklarını korumak isteyen ebeveynler de yine çocuklarının internette uygun ortamlarda bulunup bulunmadığını öğrenmek için bu özelliği kullanabilir.

Coğrafik Lokasyon Özelliği

Hoverwatch’ın GPS takip özelliği sayesinde hedef cihazın her an lokasyonunu görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik için cihazın alıcıları, GPS sinyalleri ve Wi-Fi sinyalleri kullanılır.

Ön Kamera Fotoğraf Özelliği

Birçok Android casus yazılımı tarafından kullanılabilir olmayan bu özellik sayesinde, hedef cihazın kilidinin açıldığı her an ön kameradan bir fotoğraf çekilmesini sağlayabilirsiniz. Bu fotoğraflar da Hoverwatch’ın online Kontrol paneli üzerinden size erişilebilir kılınır ve telefonu kimin kullandığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Internet Geçmişi

Tahmin edileceği gibi Hoverwatch’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdan ziyaret edilen websitelerini ve ziyaret tarih ve saatlerini görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgiler de yine kullanıcının-çocuğunuz ya da çalışanınız- internette nası vakit geçirdiği hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Yapılacaklar Listesi

Hoverwatch’a özel bu özellik sayesinde hedef cihazın kullanıcısının günlük planlamalarını görüntüleyebilirsiniz. Tahmin edeceğiniz gibi bu özellik kurumsal firma yöneticileri için çalışanlarının planlamalarını ve organizasyon bilgilerini görüntülemeleri için harika bir özelliktir.

Ücretlendirme

Hoverwatch’ın mobil casus uygulamalar arasında bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bir diğeri ise bu yazılımın ücretlendirmesidir. Bu ücretlendirme sayesinde uygulamanın dünya çapında 12 milyon kullanıcıya ulaşmasına şaşmamak gerekir.

Hoverwatch’ı satın alabileceğiniz 3 farklı paket mevcuttur. En basit olanı Hoverwatch Personal paketidir ve 12 aylık üyeliği 99.95$’dır. Diğer bir paket ise aynı anda 5 cihazı izlemenizi sağlayan Professional pakettir, bu paketin 12 aylık üyeliği ise 199.95$’dır. Hoverwatch Business paketi ise 25 cihaza kadar izleme yapmanızı sağlayan en kapsamlı pakettir ve 12 aylık üyeliği 499.95 $’dır. Bütün bu paketlerin aynı zamanda 3 aylık ve 1 aylık üyelikleri de bulunmaktadır ve ayrıca keylogger özelliği de bütün paketlerde mevcuttur.

Son Söz

Sonuç olarak bütün bu Android cihaz izleme yazılımları ya da uygulamaları oldukça kullanımı kolay ve ücret olarak karşılanabilirdir ve sevdiklerinizin/çalışanlarınızın güvenliğini sağlamanız için çok faydalı olacaktır. Piyasada birçok farklı araç bulunuyor olsa da, biz en iyilerinin bu 3 uygulama olduğuna karar verdik.

Leave a Reply