Spyzie İncelemesi

Çok uzun süre boyunca cep telefonu casus yazılımları araştırmış ve test etmiş biri olarak kendimi bu yazılımları değerlendirebilecek seviyede görüyorum. Bu yazılımlardan birkaçını denedikten sonra göreceksiniz ki, hepsi hemen hemen aynı sözleri veriyor.

Ne yazık ki yalnızca çok azı verdikleri bu sözleri tutabiliyor. Akıllı telefonlardaki güvenlik aşamaları oldukça etkili ve bunları delebilecek bir program yazmak gerçekten çok zor.

Spyzie de bu yazılımlardan bir diğeri. Oldukça heyecan verici sözler veriyor ve ne yazık ki bunları yerine getiremiyorlar. Kurulum aşaması oldukça kolay olsa da birçok problemle karşılaştım.

İlk ikisini affedebilirim çünkü birçok benzer programda bu tarz problemler oluşabiliyor. Fakat teknik servisten cevap gelmemesi gerçekten çok can sıkıcıydı.

Başlıklar

Bir Casus Yazılımı İndirmeden Önce Düşünülmesi Gerekenler

Bütün cep telefonu casus yazılımları standart özellikler sunar, bunlar içerisinde emailleri okumak, metin mesajlarını okuyabilmek, medya dosyaları, adres defteri ve takvime erişmek de bulunmaktadır. Bu tarz yazılımlar genellikle internet kullanımını ve lokasyon takibini de gerçekleştirmektedir. Bunların yanında bazı ek özellikler de multimedya dosyalarını görüntülemek, ekran görüntüleri almak, alarmlar kurabilmek, hedef cihazı uzaktan kilitleyebilmek de bulunmaktadır.

Eğer çocuğunuzun ya da çalışanınızın aktiviteleri hakkında endişeliyseniz cep telefonu casus yazılımları bunları izleyebilmek için bir seçenek olabilir. Hedef cihazı görünmez şekilde izleyebilir ve bu sayede de kullanıcı hakkında gerçekten çok önemli bilgiler elde edebilirsiniz.

Birçok cep telefonu izleme programı da aynı zamanda hedef cihazı uzaktan kilitleme ve içeriğini silme özelliklerine sahiptir. Bu sayede telefonun çalınması ya da kaybolması durumunda cihazdaki içerik üçüncü kişilerin eline geçmez.

Bütün casus yazılımlar bütün işletim sistemleriyle uyumlu değildir. En iyi Android casus uygulamalarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cep telefonu casus yazılımı kullanmanın artı yönleri bazı eksi yönleri olabilir. Bu çözüm sizin için uygun olmayabilir, eğer:

Bizim Spyzie İncelememiz

Spyzie, SuperSoft Limited tarafından ortaya konmuş bir üründür ve bu şirket 2007’de kurulmuştur. Spyzie’nin yeni versiyonları sosyal medya izleme özelliklerini geliştirmiştir ve artık birçok önemli sosyal medya platformundaki aktiviteleri de izlemenizi sağlamaktadır. Son versiyonlar aynı zamanda lokasyon izleme, alarm kurma geo-bariyer özelliklerine de sahiptir.

Spyzie birçok farklı cihazda potansiyel yararlar sağlar:

> Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olması kullanılan birçok cihazı izleyebilmenizi sağlar.

> Online setup süreci sayesinde iOS bir telefone kurulurken hedef cihazın iCloud hesabıyla da bağlantı kurar. Bu sayede de izlemek istediğiniz cihazın jailbreak olmaması önem taşımaz.

> Kolay online hesap oluşturma kısmı bir kurulum sihirbazıile gelir ve bu sayede hesap açma işlemini dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu görünen artlarının yanında Spyzie kullanmanın bazı negatif yanları da bulunmaktadır.

> Bu yazılım yalnızca Android ve iOs işletim sistemli cihazlarla uyumludur

> Eğer hedef cihaz Android ise kurulumu yapmanız ve hedef cihazda izleme uygulamasını aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

> Tam lisans seçenekleri yalnızca Android için mevcuttur, iOS için sadece aylık lisans satın alabilirsiniz bu yüzden de fiyat değişmez.

Spyzie’nin Uzman Olduğu Noktalar

Spyzie Android 9.0 versiyonlarına kadar, iOSta ise 12 versiyona kadar uyumludur. Spyriz incelemesi de bu yazılımın kurulumunu yaptığınız zaman kullanabileceğiniz araçları incelemenizi sağlar.

Cep Telefonu İzleme

Spyzie cep telefonunun arama geçmişini, tarih zaman ve arama süresi ile birlikte görüntülemenizi sağlar. Kişi bilgilerine erişim sağlayabilir ve en sık iletişim kurulan beş kişiyi görüntüleyebilir bu sayede kullanıcının hayatındaki önemli kişilerden haberdar olabilirsiniz. Arama aktivite kayıtları sayesinde bazı kişileri engelleyebilirsiniz.

Eğer çok ileri düzeyde bir izleme performansı istiyorsanız FlexiSpy’ı incelemenizi tavsiye ederim.
TAVSİYE
Chat Programı İzleme

Bu uygulama size WhatsApp, facebook, Kik, WeChat, Instagram ve LINE gibi farklı uygulamaları izleme, buradan gönderilen multimedya dosyalarını da indirebilme seçeneği sunar. Chat geçmişini görüntüleyerek bu kişiyle yapılan iletişimi görüntüleyebilir ve medya dosyalarını görüntüleyerek de bu iletişimin altyapısını anlayabilirsiniz.

Metin Mesajlarını İzleme

Bu uygulama gönderen bilgisiyle birlikte metin mesajlarını görüntüleyebilmenizi sağlar. Her bir kişi için de gönderilen ve alınan mesajları görüntüleyebilirsiniz. Mesaj geçmişini görüntüleyerek kullanıcının kiminle iletişim kurduğunu, bu iletişimin doğasını görüntüleyebilir ve bu kişilerin engellenmesi gerekip gerekmediğine karar verebilirsiniz.

İnternet Kullanımını İzleme

Spyzie size indirilen uygulamaları, indirilen medya dosyalarını görüntüleme şansı sağlar. Sık kullanılanları, tarayıcı geçmişini görüntüleyebilir, bazı websitelerini ya da belirli uygulamaları da yine bu özellik sayesinde engelleyebilirsiniz.

Tuşvuruşu Kaydı

Keylogger özelliği sayesinde hedef cihazdan girilen bütün kelimeleri görüntüleyebilirsiniz. Bu özellik hedef cihazda girilen kelimeleri gizleme özelliği olsa bile tuş vuruşlarını görüntülemenizi sağlayabilir.

Lokasyon Takibi

Spyzie hedef cihazın lokasyonu hakkında detaylı bilgi edinmenizi sağlar ve cihaz belli bir lokasyona vardığı zaman buraya hangi yoldan gelindiğini dahi gösterir. Rotayı göstermesi özellikle önemlidir çünkü bu sayede kullanıcının sizin için kabul edilebilir bir lokasyona gitmiş bile olsa buraya giderken tahmin edilmeyecek yerlerde durup durmadığını gösterir. Bu sayede gelecekte kullanıcının hangi bilgilerini takip etmeniz gerektiğine çok daha sağlıklı şekilde karar verebilirsiniz.

Kişileri İzleme

Spyzie size takvim içerisini indirme, kişi listesini, notları ve hatırlatıcıları, hatta ses kayıtlarını dahi kaydetme imkanı sunar. Herhangi bir program aracılığıyla paylaşılmasa bile telefonda bulunan bu bilgileri görüntüleyerek email içerikleri, mesajlar ve chat mesajları hakkındaçok daha doğru çıkarımlar yapabilirsiniz.

Fotoğraflar ve Videolar

Hedef cihazda kaydedilen bütün videoları ve fotoğrafları indirebilirsiniz. Bu da bazı içerikleri engellemeyi düşünüyorsanız oldukça yararl olabilir. HEdef cihazda istenmeyen türde içeriklerin olup olmadığına bağlı olarak bu adımın gerekli olup olmadığına karar verebilirsiniz.

SIM Kart Değiştirme Alarmı

Spyzie’nin bu özelliği sayesinde hedef cihazda SIM kart değişikliği yapılmas durumunda direkt bir bildirim alırsınız. Bu özellik telefonunuzun çalınması ya da kaybolması durumunda kişisel bilgilerinizi saklamanız için gerçekten çok önemlidir.

Bizim En Sevdiğimiz Casus Uygulama

Kurulum

İncelediğimiz ürünler arasında Spyzie kurulumu gerçekten kolay olanlardan biriydi. Bununla ilgili kurulum videolarını internetten araştırabilirsiniz.

Spyzie Kullanıcı Yorumları

Bu inceleme yazısını yazarken, bazı yazılımların yapabileceklerini gerçekten en iyi şekilde anlatan kullanıcı yorumlarıyla karşılaştım. Bu yorumlardan bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum.

Spyzie’yi ilk satın aldığımda benim için harika çalıştı! (Bir ay kadar) üyeliğimi yenilediğim zaman müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim ve cevap vermediler. İkinci bir kez iletişime geçmeyi denedim, yine cevap vermediler. Son olarak iletişime geçtiğimde bir servis için para ödediğimi ve bu servisten yararlanamadığım için ücretimin iadesini istediğimi söyledim. Cevap verdiler. Uygulamayı kaldırıp tekrar kurulum yapmam gerekti. İzlediğiniz kişinin onu izlediğinizi bilmesini istemiyorsanız bu gerçekten zor bir işlem olabiliyor...
Alex R.
San Diego, CA

Spyzie vs mSpy

Cep telefonu casus yazılımları genellikle özellik olarak birbirlerinden çok da farklı şeyler sunmuyorlar fakat her şirket müşteri hizmetleri kalitesi konusunda değişiklik gösterebiliyor. Spyzie güzel planlanmış bir cep telefonu takip yazılımı fakat biz müşteri hizmetlerindeki kaliteleri sebebiyle mSpy’ı tercih ediyoruz.

mSpy şu an piyasada bulunan bütün tabletler ve telefonlar ile uyumlu fakat Spyzie yalnızca Android ve iPhone cihazlarda kullanılabiliyor. Spyzie’nin bir avantajı iOS sistemli bir cihaz için uygulamanın kurulumunu gerektirmiyor oluşu fakat mSpy’da da iOS cihazlar için jailbreak gerektirmeyen bir versiyon mevcut.

Spyzie Ücretlendirmesi

Spyzie’nin yalnızca belirli özellikleri bulunan bir Premium versiyonu ve bütün özelliklere sahip bir Ultimate versiyonu mevcut. Bu iki paket de hem aylık, hem 3 aylık hem de yıllık planlar sunuyor. Premium versiyonun aylık ücreti 29.99$, 3 aylık ücreti 89.99$ ve yıllık ücreti ise 99.99$. Ultimate versiyonun aylık ücreti 39.99$, üç aylık ücreti 49.99$ ve yıllık ücreti ise 99.99$. iOS cihazlar için Spyzie bir aylık bir Premium plan sunuyor, bunun aylık ücreti de 39.99$.

Spyzie aynı zamanda yalnızca Android cihazlar için kullanılabilir olan ve fiyatta değişiklik yaptıkları, 20 cihaza kadar izleme yapabileceğiniz bir plan da sunuyor.

mSpy Ücretlendirmesi

Bizim favori uygulamamız mSpy. mSpy’ın Basic pplanı aylık 29.99$ ki bu da kısa sürede bu tarz bir yazılımın neler yapabileceğini görebilmek için gerçekten iyi bir seçenek. Eğer daha uzun süreli bir üyelik istiyorsanız, mSpy’ın Premium planının fiyatı 69.99$ Eğer üç aylık satın alırsanız aylık 39.99$, eğer yıllık satın alırsanız da aylık 16.66$ ödüyorsunuz.

Spyzie Nereden Satın Alınır?

Spyzie size aramaları kaydetme, mesajları görüntüleme ve internet kullanımını görüntüleme gibi kapsamlı özellikler sunuyor. Bu yazılım sayesinde birkaç sosyal medya platformunu da kolaylıkla kontrol edebiliyorsunuz. Spyzie’yi iOS işletim sistemlerinde hedef cihaza uygulamanın kurulumunu yapmadan da kullanabiliyorsunuz.

Spyzie’yi indirmek için websitelerini ziyaret edebilir, buradan bir hesap oluşturarak programın kontrol paneline giriş yapabilirsiniz.

Leave a Reply