Anasayfa » WhatsApp » WhatsApp Mesajlarını Bilgisayarınızdan ya da Telefonunuzdan Nasıl İzlersiniz (Android ve iPhone)

WhatsApp Mesajlarını Bilgisayarınızdan ya da Telefonunuzdan Nasıl İzlersiniz (Android ve iPhone)

WhatsApp Mesajlarını Bilgisayarınızdan ya da Telefonunuzdan Nasıl Takip Edebilirsiniz (Android ve iPhone)

WhatsApp günümüz dünyasında oldukça güçlü bir iletişim platformu olarak işlev förmekte ve insanların birbiriyle olan ilişkilerine oldukça etkili bir şekilde yeni bir boyut katmaktadır. Bu uygulama üzerinden mesajlar, videolar ve fotoğraflar yollayabilir ve bunu çok hızlı şekilde yapabilirsiniz. Sadece bu da değil, bu popüler uygulama sayesinde ücretsiz VoIP aramalar da gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yandan bu uygulamanın yükselen popülerliği ebeveynler ve işverenler için bazı riskler taşımaktadır.

Çocuklar artık telefonlarında çok fazla zaman geçirdikleri için, WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden siber zorbalık gibi birçok riske maruz kalmaktadırlar. Bu gibi uygulamalarda uygunsuz içeriklere maruz kalabilir, bu platformlar üzerinden zararlı insanlarla iletişim kurabilirler.

Söz konusu çalışanlar olduğu zaman ise Whatsapp iş yerinde gerçekten bir zaman kaybıdır. Sürekli gelip giden mesajlar ve WhatsApp bağımlılığı şirket saatlerinden çalmalarına sebep olabilir. Daha da kötüsü WhatsApp gibi platformlar yanlış şekillerde kullanılabilir ve şirketin değerli bilgilerinin rakiplerinizin eline geçmesine sebep olabilir, şirketinizi finansal anlamda da tehlikeye atabilir.

Bütün bu riskleri göz önünde bulundurduğumuz zaman çalışanlarının ve çocuklarının WhatsApp aktivitelerini izlemek isteyen işverenler ve ebeveynler olması çok normaldir.

Burada, bu makale sayesinde sizi şu an piyasada bulunan ve oldukça kapsamlı bir iş yapan, iPhone ve Android cihazlarda kullanabileceğiniz en iyi izleme yazılımlarıyla tanıştıracağız. Lütfen unutmayın, bu uygulamalardaki teknoloji şu an cep telefonu izleme endüstrisinin en iyileri arasındadır. Dahası da bu karşılanabilir planlar hedef kişinin WhatsApp mesajlarına erişmenizi sağlamakla kalmayacak aynı zamanda tarayıcı geçmişini, ziyaret edilen lokasyonları, yapılan aramaları ve daha fazlasını görüntülemenizi de sağlayacak. Aşağıda bu uygulamalara bir göz atalım.

Whatsapp Takip Programı

Whatsapp Takip Programı- 3 En iyi Uygulama

1. Sıra'da mSpy

WhatsApp mesajlarını izlemek için en çok kullanılan uygulamalardan biri budur. Bu harika uygulama size yalnızca hedef kullanıcının WhatsApp aktivitelerini izleme şansı sunmakla kalmaz, aynı zamanda hedef cihazda mesajları, gönderilen ya da alınan medya dosyalarını, yapılan aramaları ve daha fazlasını da sunar.

mSpy’ın Özellikleri

mSpy’ı kullanarak çalışanınızın ya da çocuğunuzun telefon aktivitelerini görebilir, iletişim kurdukları insanları öğrenebilir,neler yaptıklarını sosyal medyadaki hareketlerini görüntüleyebilir ve fiziksel olarak gerçek zamanlı lokasyonlarına da ulaşabilirsiniz. mSpy’ı iki farklı paket halinde satın alabilirsiniz. Basic ve Premium versiyonlar. Aşağıda Premium versiyonun bazı popüler özelliklerini görebilirsiniz.

Whatsapp İzleme

mSpy’ın WhatsApp izleme özelliği sayesinde hedef cihazdan yapılan Whatsapp aramalarını görüntüleyebilirsiniz. Bu data mSpy hesabınızdaki Kontrol Paneline aktarılacaktır. Bu uygulamayı kullanarak WhatsApp üzerinden yollanan mesajlara, hedef kişinin iletişim kurduğu kişilere de zaman bilgileriyle birlikte erişebilirsiniz. Eğer root işlemi yapılmış bir Android cihazda kullanılırsa bu özellik aynı zamanda size Whatsapp üzerinden paylaşılan medyalara erişim izni de verir. Dahası bu özellik Facebook Messenger, Snapchat gibi diğer popüler anlık mesajlaşma uygulamalarına erişim de sağlar.

Arama Geçmişi

mSpy size hedef kullanıcının kimlerle iletişim kurduğunu öğrenme fırsatı sunar. Hedef cihaza gelen ya da buradan yapılan aramaların tarihlerini zamanlarını ve sürelerini de görüntüleyebilirsiniz.

Keylogger

Bu özellik sayesinde hedef cihazdaki bütün tuş vuruşlarını görüntüleyebilirsiniz - bunu istediğiniz uygulamalarda bu özelliği kullanarak sağlayabilirsiniz. Hedef cihaz için belirli kelimelere alarm kurabilir ve bu kelimeler kullanıcı tarafından kullanıldığı zaman direkt olarak bildirim alabilir, bu sayede şirketinizin değerli bilgilerinin yanlış ellere geçmesini önleyebilirsiniz.

Tamamen Görünmez

mSpy’ın çalışma şekli sebebiyle hiçbir şekilde hedef kullanıcı bu programın varlığından haberdar olmaz. Kurulum sırasında mSpy ikonunu kaldırmamayı tercih etmediğiniz takdirde mSpy tamamen görünmez olarak çalışır.

Video ve Fotoğrafları Görüntüleme

mSpy hedef cihazdaki bütün video ve fotoğrafları kopyalar ve bunları sizin görüntüleyebilmeniz için mSpy serverına yükler.

Metin Mesajları

Hedef cihaza gönderilen/alınan bütün metin mesajlarını inceleyebilirsiniz. Bu mesajlara kullanıcı silmiş olsalar bile siz erişim sağlayabilirsiniz.

Lütfen unutmayın, mSpy’ı satın almadan önce kurulum sırasında hedef cihazın fiziksel olarak sizde bulunması gerekmektedir. Bu kurulum işlemi yapılmadan çalışanınızın ya da çocuğunuzun telefondaki aktivitelerini görüntüleyemezsiniz. Ayrıca hedef cihazda bu uygulamayı kullanabilmeniz için cihazda root işleminin yapılması gerekmektedir. Eğer cihazın Whatsapp mesajları, Facebook Messenger mesajları gibi anlık mesajlaşma uygulamalarını izlemek istiyorsanız root işlemi zorunludur.

Peki ya Fiyatlandırma?

mSpy’ın birçok farklı üyelik seçeneği mevcuttur. Premium paketin aylık ücreti 69.99$dır fakat yıllık bir üyelik yaptırdığınızda toplam ücret 199.99$ olur. Basic versiyonun ise aylık olarak 29.99$ gibi bir ücreti mevcuttur.

2. Sıra'da Hoverwatch

En iyi 3 iPhone ve Android Whatsapp takip programı listemizin ikinci sırasında Hoverwatch var. Oldukça popüler bir mobil telefon izleme yazılımı olan Hoverwatch, Whatsapp izleme gereksinimlerinizi tamamen karşılayacağını iddia ediyor. Bu araç kendiliğinden Whatsapp izleme özelliğine sahip ve yüklendiği cihazda Whatsapp iletişimlerini, mesajları, video ve ses dosyalarını ayrıca da bu platformdaki aramaları kaydedebiliyor. Aşağıda Hoverwatch’ın Premium versiyonunda bulunan bazı özellikleri görebilirsiniz.

Hoverwatch Özellikler

Tamamen Görünmezlik

Hoverwatch kurulum yapıldıktan sonra hedef cihazda tamamen görünmez modda çalışmaktadır. Çocuğunuz ya da çalışanınız teknolojiye ne kadar yakın olursa olsun, hiçbir şekilde bu uygulamanın telefonda kullanıldığını fark edemez.

Whatsapp Takip

Hoverwatch ‘ı kullanmaya başladıktan sonra hedef cihazda Whatsapp üzerinden yapılan bütün aktiviteleri görüntüleyebilirsiniz. Gelen ve giden aramaları, mesajları ve medya dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

Keylogger

Hoverwatch’ın bu özelliği sayesinde çocuğunuz ya da çalışanınız tarafından hedef cihazdaki bütün tuş vuruşlarını görüntüleyebilir, bu sayede de mesajlara, kullanıcı isimlerine, şifrelere ve çok daha fazlasına erişebilirsiniz.

Aramaları ve Metin Mesajlarını İzleme

Hoverwatch’ın hedef cihaza gelen/giden aramaları izleme özelliği mevcuttur ve ayrıca bu cihazdan gönderilen/alınan bütün metin mesajlarının da bir kopyasını Kontrol Panelinize yükler. Bunlara multimedya mesajları da dahildir.

Tarayıcı Geçmişi

Hoverwatch izleme yazılımı sayesinde hedef cihazın tarayıcı geçmişine erişim sağlayabilirsiniz. Toplanan bütün bilgiler Hoverwatch serverına yüklenir. Bu sayede çocuğunuzun internet üzerinde ziyaret ettiği siteleri görüntüleyebilirsiniz.

Yapılacaklar Listesi

Bu izleme yazılımı yapılacaklar listesindeki takvimde bulunan her şeyi görüntüleyebilmenizi sağlar. Kullanıcının hatırlatıcılarını, randevularını görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede de herhangi bir olumsuz durumu öncesinde öngörebilirsiniz.

Geolokasyon

Yazılımın bu özelliği sayesinde anlık olarak cihazın lokasyonunu görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda cihazın gün içerisindeki lokasyonlarına da ulaşabilirsiniz.

Peki ya ücretlendirme?

Bu oldukça popüler telefon izleme yazılımı Hoverwatch şu an dünya çapında 12 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu yazılımı üç farklı paket halinde satın alabilirsiniz- Kişisel, Profesyonel ve Business. Bu paketlerin fiyatları izlemek istediğiniz cihaz sayısına göre değişiklik göstermektedir. Kişisel pakette yalnızca bir cihaz izleyebilirsiniz ve bunun fiyatı aylık 24.95$dır; profesyonel paketi kullanarak 5 cihaza kadar izleme yapabilirsiniz ve bu paketin aylık ücreti 49.90$dır; business paketi ise 25 cihaza kadar izleme yapabilmenizi sağlar ve aylık ücreti 149.90$’dır. Bütün bu planlarda yıllık bir üyelik yaptırarak iyi indirimlerden faydalanabilirsiniz.

3. Sıra'da FlexiSpy

En iyi Whatsapp izleme yazılımları listemizin üçüncü sırasında ise FlexiSpy var, oldukça popüler bir mobil cihaz izleme uygulaması olan FlexiSpy bütün Whatsaap izleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Genellikle dünya çapında endişeli işverenler ve ebeveynler tarafından tercih edilen FlexiSpy son dönemlerde oldukça popülerlik kazanmıştır. Hedef cihazdaki WhatsApp aktivitelerini etkili bir şekilde izlemenizi sağlayan bu yazılım ancak Android ya da iPhone cihaz üzerinde root ya da jailbreak işlemi yapıldıysa başarılı şekilde çalışabilmektedir. Bu yazılımın kurulumunu hedef cihaza yaptıktan sonra Whatsapp bilgileri da dahil olmak üzere birçok içeriğe Flexispy’ın kendi serverı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

FlexiSpy tarafından WhatsApp izlemenin birçok farklı yönü bulunmaktadır, Whatsapp mesajlarını görüntülemenizi sağlar, ses dosyalarına, videolara erişmenizi ve aynı zamanda VoIP aramaları görüntülemenizi de sağlar. Bunlar dışında metin mesajlarını ve multimedya dosyalarını görüntüleyebilir, bu mesajlar cihazdan silinmiş olsa bile siz bu mesajlara erişebilirsiniz. Whatsapp üzerinden yapılan aramalar da kaydedilip FlexiSpy serverına yüklenir. Aşağıda FlexiSpy’ın Extreme versiyonunda sunulan bazı özellikleri görüntüleyebilirsiniz.

FlexiSpy’ın Özellikleri

VoIP Kaydetme

Her ne kadar şu anda piyasada anlık mesajlaşma uygulamalarındaki medyaları görüntüleme şansı sunan yazılımlar olsa da (gönderilen /alınan video ve fotoğraflar gibi), FlexiSpy size bu platformlarda yapılan sesli ve görüntülü aramaları da görüntüleme şansı sunan sayılı yazılımlardan biridir. Hedef cihazda yapılan bütün Whatsapp aramalarının kaydı FlexiSpy Kontrol Panelinize otomatik olarak yüklenir. Bu VoIP kaydetme özelliği yalnızca Whatsappta değil, aynı zamanda Hangouts, Facebook, Skype, Viber ve LINE uygulamalarında da mevcuttur.

Aramalara Müdahale Etme

Dikkat çekici bir mobil telefon izleme özelliği olan bu özellik sayesinde hedef cihazda yapılan aramaları gerçek zamanlı olarak dinleme özelliğidir. Bu özelliği hem giden hem de gelen aramalarda kullanabilirsiniz

Arama Kaydetme

FlexiSpy’ın Extreme versiyonu ile kullanabileceğiniz bu özellik sayesinde hedef cihazdan yapılan ya da gelen aramaları kaydedebilirsiniz. Bu özellikte bütün aramaları kaydedebilir ya da yalnızca belirli numaralardan gelen aramaları seçebilirsiniz.

Çevre Sesi Kaydetme

FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazın çevresindeki konuşmaları gizli şekilde dinleyebilirsiniz. Bu özelliği belirli zaman aralıkları için kullanabilir ya da ne zaman isterseniz o zaman başlatabilirsiniz. Kaydedilen ses dosyaları FlexiSpy serverına yüklenir ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

RemCam

FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazın kamerasını tamamen gizli şekilde ele geçirebilir ve istediğiniz zaman bir ön bir de arka kameradan iki adet fotoğraf çekebilirsiniz. RemCam özelliği kullanılarak çekilen bu fotoğraflar otomatik olarak FlexiSpy serverına yüklenecektir.

Keylogger

FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdaki kelime girişlerini istediğiniz zaman görebilir ve çalışanınızın ya da çocuğunuzun neler yazdığından haberdar olabilirsiniz. Belirli kelimeler için alarm kurabilir ve bu kelimeler kullanıldığında bildirim alabilirsiniz.

Lokasyon Takibi

İsminden de anlaşılabileceği üzere bu özellik sayesinde istediğiniz zaman cihazın GPS lokasyonunu görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun ya da çalışanınızın her an nerede olduğundan haberdar olabilirsiniz FlexiSpy alınan GPS lokasyon datalarını kontrol paneline istediğiniz zaman görüntüleyebileceğiniz şekilde depo eder.

Peki ya Fiyatı?

FlexiSpy’ın iki farklı paketi mevcuttur. Premium ve Extreme. Extreme versiyonu üç aylık ya da yıllık şekilde satın alabilirsiniz fiyatları 199$ ve 349$’dır. FlexiSpy’ın Premium versiyonu içinse 1 aylık 68$, 3 aylık 99$ ve yıllk olarak 149$ ödemeniz gerekmektedir.

Son Söz

Günümüzde cep telefonlarının her eve hızlı şekilde girmeleri sayesinde, toplum olarak iletişimimiz10 yıl öncesine nazaran çok daha hızlı ve sıkı bir hale geldi. Artık birçok insan bilgi alışverişi ve hız için WhatsApp kullanıyor. Fakat ne yazık ki akıllı telefon endüstrisindeki bu büyüme aynı zamanda ailemiz ve işimiz için de bazı riskler taşıyor. Sorumluluk sahibi ebeveynler ve işverenler olarak işimizi ve çocuklarımızı potansiyel tehlikelerden uzak tutmak ve korumak bizim görevimiz.

Neyse ki teknolojideki bu gelişmeler aynı zamanda güvenilir izleme uygulamalarının da ortaya çıkmasını sağları, mSpy, Hoverwatch ve FlexiSpy gibi. Bu uygulamalar özelikle çocuklarınızın ya da çalışanlarınızın akıllı telefonlarını yanlış şekilde kullanmaması ya da herhangi bir belaya bulaşmalarını engelleyebilmeniz için tasarlanmıştır. Bu uygulamaların çok yönlü ve kapsamlı özellikleri sayesinde izleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Uygun fiyattaki paketlerin çeşitliliği sayesinde de bunu yaparken size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Yorum yapın