Bilgisayar Takip Programı – En İyi 3 Casus Yazılımı

Verimliliği düşen çalışanlarınız için endişelenen bir müdür de olsanız, genç çocuğu için endişelenen bir ebeveyn de olsanız, bilgisayar aktivitelerini izlemek için kullanabileceğiniz birçok farklı yazılımı artık internetten bulanız mümkün. Bu ürünlerden bir çoğu hedef bilgisayarda tam bir kontrol sahibi olmanızı ve çocuğunuzun ya da çalışanınızın aktivitelerini takip edebilmenizi vaat eder.

İnternetle gelen devrim sayesinde artık koca dünyayı tek bir bilgisayara sığdırmak mümkün hale geldi. Fakat bu özgürlük aynı zamanda büyük bir sorumluluk gerektiriyor ve ne yazık ki bu sorumluluk bütün bilgisayar kullanıcılarında bulunmuyor. Bu noktada ise işverenlerin ya da ebeveynlerin imdadına izleme yazılımları koşuyor. Bu tarz yazılımlar sayesinde iş yerinde ya da evinizde kullanılan bilgisayarlardaki bütün aktiviteleri gözlemlemeniz mümkün hale geliyor.

Internette bulunabilecek birçok farklı PC izleme uygulamasını test ettik, özelliklerini denedik, etkililiklerini ve ücretlerini karşılaştırarak şu an piyasada bulunan en iyi 3 çözümü sizin için bir araya getirdik. Bu kapsamlı araştırmanın sonucunda ise şu an piyasada bulunan en iyi çözümün FlexiSpy PC izleme yazılımı olduğunun ve bu yazılımı REFOG ve Hoverwatch yazılımlarının takip ettiğini bulduk. Bu etkili ve kullanışlı uygulamalarla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

BAŞLIKLAR

1. FlexiSpy Bilgisayar Takip Programı

FlexiSpy PC izleme yazılımları arasında oldukça etkili olduğunu kanıtlamış ve çocuklarını izlemek isteyen ebeveynler ve çalışanlarının aktivitelerinden haberdar olmak isteyen işverenler tarafından online tehditleri ortadan kaldırmak için yaygın şekilde kullanılmıştır.

Ebeveynler FlexiSpy tarafından sunulan kontroller sayesinde çocuklarının aktivitelerini başarılı şekilde izleyebilirler. Bu yazılımları kullanarak çocuklarının ziyaret ettiği web sitelerini ve e-mail ya da IM yoluyla iletişim kurdukları kişileri ve kullandıkları uygulamalar gibi daha birçok özelliği görüntüleyebilirler.

İşverenler ise FlexiSpy bilgisayar izleme yazılımı sayesinde çalışanlarının üretkenliğini çok daha etkili şekilde kullanabilirler. Bu aracı kullanarak USB bağlantılarını kontrol edebilir, tarayıcı geçmişlerini görüntüleyebilir, masaüstü ekran görüntülerine ulaşabilir, kullanılan kelimeleri ve e-mailleri görüntüleme gibi birçok farklı özelliğe sahip olabilirler. Ayrıca çalışanlarının kullandıkları ağları kontrol ederek şirket içi hiçbir içeriğin dışarı sızmadığından emin olabilirler.

FlexiSpy PC izleme yazılımı 40+dan fazla farklı özellik sunar. FlexiSpy’a yatırım yapan biri, piyasada bulabileceği diğer yazılımlarla kıyaslandığı zaman çok daha fazla özelliğe sahip olur. Aynı zamanda özel paketleri kullanarak birçok indirime de sahip olabilir.

FlexiSpy Özellikleri

Hedef bilgisayara FlexiSpy izleme yazılımını kurtuktan sonra bu yazılım sayesinde bilgisayardaki bütün aktiviteleri izleyebilirsiniz ve bunu tamamen gizli modda gerçekleştirebilirsiniz. Toplanan datalar FlexiSpy’ın online serverına yüklenir. Bu Kontrol Paneline daha sonra erişim sağlayabilirsiniz. Aşağıda FlexiSpy’ın size sunacağı bazı özellikleri bulabilirsiniz:

Online Aktiviteleri İzleme

FlexiSpy size hedef cihazın internet geçmişine ve sık kullanılanlarına sınırsız erişim sağlayacaktır. Bu bilgilerle birlikte ziyaret edilen websitelerinin ziyaret saatleri, uzunlukları URLleri gibi daha birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

IM İzleme

Bu özellik sayesinde hedef kullanıcının kullandığı farklı IM araçlarından haberdar olabilirsiniz. Facebook, Line, WhatsApp gibi birçok farklı uygulamanın sohbet geçmşini görüntüleyebilirsiniz- kullanıcı bu sohbetleri silmiş olsa bile.

Keylogger

Bir PC izleme yazılımının sahip olmasını bekleyeceğiniz şekilde FlexiSpy’ın keylogger özelliği de mevcuttur. Hedef cihazdan girilen her bir kelimeyi görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcı bu kelimeleri silse bile siz erişim sağlayabilirsiniz. Rapor edilen datalar arasında kişisel notlar, kullanıcı IDleri, şifreler, aranan kelimeler ve çok daha fazlası bulunmaktadır.

Emailler

FlexiSpy’ın bu özelliği sayesinde hedef cihazdan gönderilen ya da alınan bütün e-maillerin kaydına sahip olabilir, bu emaillerle birlikte kişi bilgileri ve zamanlara da erişebilirsiniz.

Data Güvenliği

FlexiSpy hedef bilgisayardaki data transferleri ve dosya aktivitelerini de izlemenizi sağlar. Bu sayede hangi dosyaların kullanıldığını ve kullanıcı tarafından hangi dosyaların değiştirildiğini görüntüleyebilirsiniz. Bütün bu bilgiler FlexiSpy’ın transfer izleme ve dosya aktivite özellikleri sayesinde toplanmaktadır.

Gizlilik Kontrolü

FlexiSpy’ın bilgisayarda yüklü olduğunu kullanıcının görmesini ya da görmemesini sağlayabilirsiniz. Yazılımın gizli modda kullanılıp kullanılmamasının tercihi tamamen size kalmıştır.

FlexiSpy’ı Diğerlerinden Ayıran Nedir?

En iyi olduğunu iddia eden bütün bilgisayar izleme uygulamaları farklı özellikler sunmaktadır bunlar arasında güvenilirlik, harika bir müşteri hizmeti, kolay güncellemeler, son teknolojilerin kullanılması ve ihtiyaçlarınıza göre düzenlenen özellikler bulunmaktadır. FlexiSpy bütün bunları oldukça etkili şekilde gerçekleştirmektedir!

FlexiSpy’ı diğerlerinden ayıran ve listemizin en üstünde olmasını sağlayan ise şu ayırt edici özellikleridir:

Ücretlendirme

FlexiSpy bilgisayar izleme yazılımı PC ve Mac aktivitelerini kolayca izlemeniz için en güçlü yazılımlardan biridir. Yıllık üyelik 149$, 3 aylık üyelik 99$ ve aylık üyelik ise 68$’dır.

2. REFOG Bilgisayar Takip Programı

REFOG’un çocuklarının aktivitelerini izlemek isteyen ebeveynler için özellikle geliştirilmiş olan özelliklerinin dışında, başka birinin aktivitelerini izlemek isteyen herkesin kullanabileceği aktiviteleri de mevcut. Günümüzde çocuklar genellikle bilgisayarlarında vakit geçiriyor, oyunlar oynuyor ve IM platformlarında arkadaşlarıyla sohbet ediyorlar. Peki bilgisayarda geçirilen ne kadar zaman gerçekten “fazla” olur? Peki ya çocuklarınızın oyun mu oynadığını yoksa başkalarıyla mı vakit geçirdiğini nasıl anlayabilirsiniz? REFOG’un geliştirilme sebebi tam olarak budur. Bu araç sayesinde bilgisayarda gerçekleştirilen aktivitelerde tam güce sahip olursunuz.

REFOG kişisel bilgisayarlardaki bütün aktivitelerin kaydedilmesi konusunda harika bir iş çıkarır. Chat mesajlarından kelime girişlerine,e-maillerden ziyaret edilen websitelerine kadar birçok farklı dataya sahip olabilirsiniz. Bu araç aynı zamanda hangi programın ne kadar süre ile kullanıldığını da kaydetmektedir. Skype ya da VOIP üzerinden yapılan sohbetleri de görüntüleyebilir, çocuklarınızın siber zorbalığa maruz kalmasını engelleyebilirsiniz. Birçok REFOG kullanıcı belirli kelimeler kullanıldığı zaman alarm alacak şekilde üyeliklerini kişiselleştirebilirler.

REFOG Özellikleri

Keylogger

REFOG’un bu özelliği sayesinde kişisel bilgisayar üzerinden yapılan tuş vuruşlarını kaydedebilirsiniz. Hedef kullanıcının girdiği bütün datayı kaydetmektedir, bunlara sohbet mesajları, e-mailler, kullanıcı isimleri ve şifreleri, aranan kelimeler de dahildir. Yalnızca tuş vuruşlarını kaydetmekle kalmaz aynı zamanda bilgisayardaki bütün tuş girişlerini de kaydeder.

E-mail Raporlama

Kişisel bilgisayardaki emailleri görüntülemek için bilgisayara fiziksel erişiminiz gerekmez. Bütün emailler sizin email adresinize de yönlendirilir, bu sayede istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişim sağlayabilirsiniz.

Tarayıcı Geçmişi

REFOG Kişisel Takip ygulaması hedef cihazdaki bütün web geçmişine erişiminizi sağlar, kullanıcı girişleri silse bile siz erişim sağlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için raporlama fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Web geçmişindeki bütün önemli bilgiler, ziyaret edilen websiteleri ve isimlerine erişiminiz olur.

Ekran Görüntüsü Geçmişi

Bu yazılım sayesinde hedef cihazda periyodik olarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı hangi kelimeleri kullanırsa kullansın, sonrası için kanıta sahip olursunuz. Çocukların ya da çalışanların bazen kendilerini kaybedip internet üzerinde uygun olmayan websitelerini ziyaret etmeleri, ya da mesai saatlerinde alışveriş yapmaları gibi durumların önüne geçebilirsiniz. Ekran görüntüsü geçmişi sayesinde kullanıcı ile yüzleştiğinizde kullanabileceğiniz bir delile sahip olursunuz.

Dosya ve Uygulama İzleme

Hedef cihazdaki bütün programlar REFOG tarafından kaydedilir ve bu sayede kullanıcının gün içerisinde ne yaptığını görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede çalışanınızın internette sörf yaptığı zamanları ya da çocuklarınızın ödev yapmaları gerektiği zamanlarda sosyal medyada gezindiklerini görebilirsiniz. Bunların yanı sıra bilgisayarda yapılan kesme, kopyalama, yapıştırma işlemleri de kaydedilmektedir. Bu da yine çalışanınızın şirketin hassas içeriklerine gereken hassasiyeti gösterip göstermediğini görüntülemenizi sağlar.

Raporlar

REFOG sayesinde bilgisayar izleme konusunda farklı kontrol seviyeleri kullanabilirsiniz. Bazı kullanıcılar için programı görünür yapabilir, bazıları için gizleyebilir, belirli kelimeler için alarm kullanabilir, belirli raporların size iletilmesini isteyebilirsiniz. Önceden belirlendiği için bu özelliklere tek bir tıklama ile herhangi bir teknik destek gerekmeden sahip olabilirsiniz.

Şifre Koruma ve Gizli Mod

REFOG eğer isterseniz hedef bilgisayarda tamamen görünmez olarak çalışır ve kullanıcı tarafından hiçbir şekilde fark edilmez. Kullanıcı REFOG’u kontrol panelinde ya da bilgisayarın herhangi bir dosyasında görüntüleyemez. Bütün bu içerik sizin tarafınızdan girilen özel bir kod kullanılana kadar gizli kalacaktır. Hatta REFOG kurulumunuzu bir şifre ile sağlama alabilir, hedef kullanıcının herhangi bir girişi silmediğinden emin olabilirsiniz.

IM Mesajlarını Görüntüleme

REFOG Skype, Hangouts, Facebook Messenger, YahooMessenger,ICQ, MSN gibi birçok bilinen uygulama dahil olmak üzere kaydını tutabilir, bu sayede de bu platformlarda gerçekleşen aktiviteleri görüntüleyebilirsiniz.

Ücretlendirme

REFOG Kişisel Takip için 1 ya da 3 lisans satın alabilirsiniz. 1Lisans 19$, 3 Lisans ise 45$’dır.

2. Hoverwatch Bilgisayar Takip Programı

Hoverwatch’ın izleme aracı kişisel bilgisayarlar için “Windows isin Hoverwatch Keylogger” olarak da bilinmektedir. Asıl amacı çalışanlar ve çocuklarınızın Windows bilgisayarlar üzerinden gerçekleştirdikleri aktiviteleri izleyebilmeniz, websitelerindeki bilgileri kaydedebilmeniz, kelime girişlerini görüntüleyebilmeniz ve ekran görüntüsü ve kamera gibi özellikleri kullanabilmeniz için tasarlanmıştır. Hoverwatch PC izleme yazılımını 3 gün için ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken üyeliğinizi aktif hale getirmek için e-mail adresinizi ve şifrenizi girmenizdir. Sonrasında isterseniz üyeliğinizi uzatabilirsiniz.

Üyeliğinizi aktif hale getirdikten sonra tek yapmanız gereken küçük bir programı izlemek istediğiniz bilgisayara indirmek ve kurmak olacaktır. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra toplanan bütün datayı Hoverwatch hesabınız üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Bütün bunları yapmak ise birkaç dakikadan az sürecektir.

Hoverwatch Özellikleri

Facebook Mesajları

Bu yazılım sayesinde hedef kullanıcının Facebook üzerindeki ve popüler sosyal medya sitelerindeki aktivitelerini görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuzun ya da çalışanınızın Facebook üzerindeki hareketlerinden haberdar olabilirsiniz.

Web Kamera Fotoğrafları

Oldukça kullanışlı olan özellikler arasında bilgisayarın ya da laptopun web kamerasından fotoğraf çekme özelliği de bulunmaktadır. Bu tamamen otomatik olarak gerçekleşmekte ve kullanıcının ne yaptığıyla ilgili bilgilenmenizi sağlamaktadır.

Keylogger

Hoverwatch’ın keylogger özelliği sayesinde kişisel bilgisayarda kullanılan bütün kelimelerin kaydına sahip olabilirsiniz. Klavye üzerinden basılan bütün tuşlar kaydedilir - Ekran klavyesi kullanılıyor olsa bile.

Gizli Mod

Hoverwatch bilgisayar izleme yazılımı tamamen gizli olarak çalışmaktadır. İzlenen kişi başlangıç menüsü ya da Task Manager üzerinden hiçbir şekilde izlendiğini öğrenemez.

Website Girişleri

Bu program izlenen bilgisayar üzerinden ziyaret edilen bütün websitelerin kaydını tutar ve bu sayede kullanıcının aktivitelerini izlemenizi sağlar. Klavye aktiviteleri, ekran görüntüleri, kamera görüntülerinin de kaydı tutulmaktadır.

Ekran Görüntüleri

Yazılım verilen herhangi bir zamanda otomatik ekran görüntüsü almakta ve bu görüntüleri popüler görüntüleme formatlarında kaydetmedir. Bu sayede hedef cihazın ekran görüntüsünü istediğiniz zaman görüntüleyebilir ve çocuğunuzun ya da çalışanınızın ne yaptığından haberdar olabilirsiniz.

Skype Kaydetme

Hoverwatch Pc izlene yazılımının en önemli özelliklerinden biri olan bu özellik sayesinde izlenen bilgisayar üzerindeki Skype yazışmalarını ve gelen ya da giden aramaları da görüntüleyebilirsiniz.

Lokasyon Takibi

Bu özelliği kullanarak çalışanınızın ya da çocuğunuzun laptopları ile birlikte oldukları zamanlarda tam olarak nerede olduklarını görüntüleyebilirsiniz. Program laptop’un lokasyonuyla ilgili GPS sistemleri Wi-Fi noktalarını kullanarak konumu belirlemektedir. Bu özellik çocuğunuzun güvenliği söz konusu olduğunda oldukça kullanışlıdır.

Dosya Takibi

Hoverwatch’ın bu özeliği sayesinde dosyalarda yapılan değişiklikleri görüntüleyebilir, dosyaların transferlerini, silinmelerini, kopyalanmalarını ya da oluşturulmalarını izleyebilirsiniz.

Ücretlendirme

İzlemek istediğiniz cihaz sayısına bağlı olarak Hoverwatch’ın Personal, Professional ya da Business paketlerinden yararlanabilirsiniz. Personal pakette tek bir cihaz izleyebilirsiniz. Bu paketin 12 aylık ğyeliği 99.95$’dır. Professional paketi kullanarak 5 cihaza kadar izleme yapabilirsiniz, 12 aylık üyelik 199.95$’dır. Hoverwatch’ın Business planı ise en kapsamlı olan plandır ve 25 cihaza kadar izleme yapmanızı sağlar, bu paketin 12 aylık üyeliği 499.95$’dır. Bütün bu üyeliklerin 3 aylık ve 1 aylık formatları da mevcuttur.

Leave a Reply